Atrakcje Turystyczne

Stronie Śląskie – wypoczynek blisko Wrocławia

13 marca 2017 at 11:38 By

Stronie Śląskie pensjonaty

Jeśli szukasz miejsca na krótki urlop lub weekendowy wyjazd, idealnym kierunkiem będzie południowy kraniec województwa, gdzie u stóp Masywu Śnieżnika leży Stronie Śląskie -wyjątkowa miejscowość położona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej.

Zwiedzamy Stronie Śląskie

Stronie Śląskie przede wszystkim znane jest ze swoich bogatych walorów naturalnych. Wyjeżdżając tam z różnych powodów, możemy liczyć na atrakcyjne warunki pobytu oraz piękne krajobrazy. W miejscu tym mamy możliwość zobaczyć nieczęsto spotykane zwierzęta i rzadkie okazy roślinności. Stronie Śląskie było kiedyś bardzo znane dzięki istniejącej tam niegdyś Hucie ‘’Violetta’’, zajmującej się wyrobami ze szkła kryształowego. Warto dodać, że całą gmina Stronie Śląskie znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Wielu ludzi tu przyjeżdża ze względu na piękne krajobrazy.

W Stroniu Śląskim możemy zwiedzić pałac Królewny Marianny Orańskiej, kościół ewangelicki, kościół barokowy czy kaplicę świętego Onufrego. W miejscu tym możemy również zwiedzić znaną Jaskinię Niedźwiedzią – jest to rezerwat przyrody, do którego wciąż przybywa wielu turystów. Możemy zwiedzić również Rezerwat Przyrody Śnieżnik Kłodzki czy Zalew Morawa – jest to miejski basen z atrakcyjnym zalewem. W Stroniu Śląskim możemy również skorzystać z atrakcji, jaką jest Ośrodek Narciarski Czarna Góra. Są to najbardziej popularne atrakcje, z jakich możemy skorzystać będąc w Stroniu Śląskim.Stronie Śląskie pensjonaty

Wypoczynek i urlop w Stroniu Śląskim

Dzięki licznym atrakcjom oraz panującym tam zdrowotnym warunkom, Stronie Śląskie jest świetnym miejscem nadającym się na urlop. W miejscu tym możemy wypocząć, zwiedzić wiele różnorodnych atrakcji  dodatkowo skorzystać z czystego powietrza oraz pięknych, naturalnych krajobrazów. Do Stronia Śląskiego po dziś dzień przybywa mnóstwo osób, które chcą skorzystać z panującego tu klimatu. Jest to miejscowość znana nie tylko Polakom, dlatego często możemy spotkać się z cudzoziemcami. Wypoczynek w Stroniu Śląskim to czas, który warto wykorzystać, dlatego warto zapoznać się ze znajdującymi się tam atrakcjami.

Stronie Śląskie jest miastem, do którego możemy przyjechać będąc w każdym wieku. Jest to bowiem miejsce, w którym możemy wypocząć nie tylko w pensjonacie. Miasto to bowiem znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Dzięki temu możemy zdobyć pamiątki w postaci zdjęć uwieczniających piękno polskich krajobrazów. W Stroniu Śląskim możemy zwiedzić liczne atrakcje i pooddychać świeżym powietrzem. W mieście tym możemy liczyć na wygodne zakwaterowanie, najczęściej znajdujące się w miejscu zalesionym lub otoczone nietypową florą. Możemy się tam wybrać w pojedynkę, z ukochaną osobą lub całą rodziną czy wycieczką.

Noclegi i pensjonaty

Decydując się na wypoczynek w Stroniu Śląskim, możemy spotkać się z niskimi cenami i pięknymi pensjonatami. Warunki panujące w Stroniu Śląskim pozwalają nam na wybranie pensjonatu w dogodnym miejscu. Noclegi możemy zarezerwować w licznych, atrakcyjnych miejscach. Pensjonaty mają różną liczbę gwiazdek – warto więc zdecydować się na pobyt w jednym z nich. Dodatkowo, są one otoczone pięknymi krajobrazami.

Tagi: , ,