Wrocławski Biznes

Dlaczego pozycjonowanie jest fundamentem promocji firmy w Internecie?

17 września 2019 at 15:19 By

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać do tego, że w dzisiejszych czasach promocję firmy prowadzi się także (lub przede wszystkim) w Internecie. Istnieje wiele różnych metod e-marketingu, a najlepszym kryterium ich oceny jest efektywność działań. Pod tym względem wyróżniającą się metodą jest pozycjonowanie, czyli optymalizacja stron dla wyszukiwarek. W branży marketingowej termin ten używany jest zamiennie ze skrótem SEO, powstałym od angielskiego wyrażenia search engine optimization.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie dla wielu może wydawać się terminem enigmatycznym i nie mówiącym zbyt wiele. Na czym więc ono polega? Są to dokładnie zaplanowane działania, podejmowane w celu osiągnięcia przez stronę danej firmy jak najwyższej pozycji w rankingu wyników wyszukiwania. Każdy użytkownik Internetu na co dzień używa wyszukiwarek, choćby tej najpopularniejszej, jaką jest Google. Komu zdarza się, aby przechodzić na drugą, trzecią czy dziesiątą stronę w wynikach wyszukiwania, szczególnie na urządzeniu mobilnym? Niewiele osób zadaje sobie ten trud. Z tego względu bardzo ważne jest, aby witryna Twojej firmy znajdowała się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. W końcu aby mieć klientów, trzeba dać im się łatwo znaleźć w Internecie.

Promocja lokalnej firmy przez pozycjonowanie

Jak wynika z badań prowadzonych przez Google, większość klientów szuka lokalnych firm przez Internet. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo nie będzie łatwe do wyszukania, potencjalni klienci nawet nie będą wiedzieć, że taka firma w okolicy w ogóle istnieje. Nie wszyscy ludzie czytają prasę, słuchają radia czy oglądają telewizję, ale większość korzysta z Internetu i wyszukiwarek. Wykorzystaj to, aby zwiększyć obroty swojej firmy.

Inne formy e-marketingu

Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież istnieje tyle innych sposobów na reklamowanie firmy w Internecie – jednym ze sposobów jest outsourcing marketingu dla MŚP. Umieszczanie reklam graficznych i semantycznych na różnego typu portalach, e-mail marketing, marketing szeptany – tak, korzystając z tych metod można uzyskać dodatkowe profity. Jeżeli jednak Twoja reklama odsyła klienta do strony internetowej, która nie została zoptymalizowana – może to jedynie zaszkodzić firmie. Strona źle zaprojektowana, nieczytelna, zawierająca treści nieaktualne i nieatrakcyjne spowoduje, że użytkownik nawet nie wejdzie z nią w interakcję, tylko od razu zamknie zakładkę. Ponadto nawet jeżeli strona mu się spodoba i będzie chciał do niej później wrócić, to jeżeli po wstukaniu słów kluczowych w wyszukiwarkę witryna nie pojawi się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania – klient się podda i na zawsze pozostanie jedynie klientem potencjalnym.

Pozycjonowanie jako fundament e-marketingu

Jak wynika z przedstawionych przeze mnie faktów, pozycjonowanie jest fundamentem wszelkich działań e-marketingowych. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma przynosiła zysk i rozwijała się, zainwestuj w pozycjonowanie. Możesz spróbować zrobić to sam, jeżeli masz do tego odpowiednie kompetencje. Najlepiej jednak skorzystać z usług profesjonalnych agencji, które od lat zajmują się tego typu działalnością. Jedną z takich sprawdzonych firm jest LTB – ich ofertę znajdziesz na stronie ltb.pl/seo. Sięgnij po szczegółowe informacje i zadbaj o widoczność Twojej firmy w Internecie.

Zapraszamy do kontaktu:

LTB Sp. z o.o.

ul. Drukarska 38

53-312 Wrocław

biuro@ltb.pl

https://www.ltb.pl/seo/