Rozrywka we Wrocławiu

Ranking restauracji hotelowych we Wrocławiu

24 października 2022 at 13:43 By

Hotelowe restauracje przeżywają w ostatnich latach prawdziwe oblężenie gości i wcale nie zaliczają się do nich wyłącznie ci, którzy w hotelu nocują. Coraz bardziej zauważalnym trendem staje się odwiedzanie hotelowych restauracji wyłącznie w celu zjedzenia smacznego i elegancko podanego posiłku z dala od zgiełku tradycyjnych restauracji. Sprawdzamy także jak prezentują się śniadania we Wrocławiu w poszczególnych obiektach hotelowych.Wrocław, jako jedno z większych i ciekawszych miast Polski ostatnich lat zdecydowanie przewodzi grupie, oferując odwiedzającym naprawdę szeroki wybór restauracji hotelowych. Które z nich warto odwiedzić? Zapraszamy na mały ranking najlepszych restauracji hotelowych we Wrocławiu. Zaznaczamy – podana kolejność jest oceną subiektywną, a wszystkie wymienione restauracje cieszą się naprawdę dobrą renomą.

  1. Restauracja przy hotelu Jasek

Zacznijmy od miejsca, dla którego kultywowanie polskiej kuchni stało się sposobem na zdobycie ogromnej popularności wśród lokalnych i przyjezdnych gości. Restauracja hotelu Jasek Premium we Wrocławiu skupia się na zupełnie nowych i udoskonalonych aranżacjach tradycyjnych dań polskich, serwując klasyki takie jak żeberka, flaczki, czy schab z kością obok bardziej światowych krewetek, łososia czy filetu z kaczki. Wszystkie dania w menu restauracji zostały skomponowane tak, by ich smaki łączyły się w pełnej harmonii, podkreślając wszystko co najlepsze w kuchni polskiej.

Hotel Jasek

Hotel Jasek Premium we Wrocławiu

Hotel Jasek dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich gości, oznaczając dania w swojej karcie wszystkimi najistotniejszymi informacjami o daniach. W menu znajdziemy tu więc dania bez laktozy, bez glutenu, a także dania wegetariańskie. W przypadku wizyty z dziećmi można liczyć też na specjalne menu dla najmłodszych, co zawsze wygląda dobrze w oczach rodziców. Menu znaleźć można pod adresem http://www.hoteljasek.com.pl/resturacja

Recepcja Hotelu Jasek Premium

Recepcja Hotelu Jasek Premium

Restauracja hotelowa w Hotelu Jasek wygrała przede wszystkim dzięki swojemu unikatowemu podejściu do kuchni polskiej. Doceniliśmy odwagę w kreowaniu kuchni z polskich składników a jednocześnie uszanowanie tradycji polskiej kuchni szlacheckiej.

  1. Restauracja Art Hotel

Uznawana przez wielu za jedno z najciekawszych miejsc na mapie miasta, restauracja Art Hotel to zdecydowanie miejsce warte zobaczenia. Zlokalizowana w XVI-wiecznej kamienicy tuż przy miejskim Rynku restauracja zachwyca przede wszystkim daniami i deserami charakterystycznymi dla kuchni polskiej i regionalnej, oferując jako jedna z nielicznych autentyczne smaki Dolnego Śląska. Jednym ze specjalnych punktów menu jest tu cykl Dawny Smak Wrocławia, w którym goście mogą doszukać się tradycyjnych smaków wrocławskich sprzed 100 lat. Dodatkowym atutem jest też bardzo rozbudowana karta win, które można tu zamawiać także na kieliszki. W menu pojawiają się oczywiście oznaczenia dotyczące alergenów i możliwość zamówienia dań bez glutenu po wcześniejszym poinformowaniu kelnera o takiej konieczności. Restauracja może pochwalić się wypiekami z własnej cukierni, letnim ogródkiem dla osób lubiących posiłki na świeżym powietrzu i oczywiście specjalną kartą dla dzieci, które są tu jak najbardziej mile widziane.

  1. Restauracja Enjoy przy hotelu Platinum Palace

Ekskluzywne dania podane zachwycającym wnętrzu eleganckiej restauracji? Enjoy to zdecydowanie wybór dla ciebie. Choć wnętrze wygląda tu bardzo dostojnie i może poszczycić się klasyczną prostotą, restauracja zdecydowanie wpasowuje się w każdą okazję. Uroczystości rodzinne, kolacje we dwoje czy spotkania biznesowe z powodzeniem odnajdą się tu doskonale, a menu dopasuje się do każdej sytuacji.

Co w karcie? Menu zostało podzielone tu na proste do zrozumienia kategorie: start, simple, fine, finish i special. W pierwszej z nich znajdziemy klasyczne przystawki takie jak comber z królika czy tatar z tuńczyka, ale też mniej wykwintne opcje takie jak burger z kozim serem czy krewetki tygrysie. Menu simple to proste dania dla tych, którzy nie lubią się przejadać i preferują raczej lekkie dania takie jak sałatki, makarony czy kremowe zupy. W menu fine możesz spodziewać się już przede wszystkim dań mięsnych i rybnych, a finish to oczywiście doskonała selekcja deserów.

Trudno omówić wszystkie restauracje z tak dużym przywiązaniem do detali, dlatego pozostałe pozycje z rankingu wymienimy jedynie pobieżnie. Nie są one jednak w żaden sposób mniej istotne na mapie Wrocławia, niż wspomniane już pozycje.

Obiad w Platinum Palace był bardzo dobry. Na szczególną pochwałę zasługuje szef kuchni, który tworzy niebanalne połączenia smakowe. Obsługa restauracji hotelowej także na plus.

  1. Restauracja Blue Marine – Hotel Tumski

Restauracja na barce zacumowanej przy wrocławskim Ostrowie Tumskim to zdecydowanie jeden z ważniejszych punktów widokowych miasta. Już sama lokalizacja przyciąga uwagę ludzi z miasta, ale i całej Europy. Jedzenie jest tu oczywiście ważnym aspektem i podobnie jak w omówionych wcześniej restauracjach, skupia się między innymi na tradycjach lokalnych.

Okolice Placu Grunwaldzkiego – Sedesowce Wrocław – temat do weryfikacji.

  1. Restauracja Atmosfera Hotel Diament

Restauracja gotowa zarówno na przyjmowanie gości biznesowych, jak i grup znajomych to świetny punkt dla tych, którzy preferują lekkie i zdrowe dania polskiej kuchni. Wszystko wygląda tu wyśmienicie, podane w formie, która z powodzeniem konkuruje z wysokiej klasy restauracjami na świecie.