Wrocławski Biznes

Czysty Wrocław czyli oferty firm sprzątających

12 listopada 2015 at 12:22 By

sprzątanie

Na naszym rynku działa coraz więcej firm sprzątających. To można uznać za znak współczesnych czasów. Posiadają one w swojej ofercie bardzo różne propozycje dotyczących sprzątania obiektów prywatnych, firm i przedsiębiorstw. Umowy podpisywane z firmami dotyczą różnorodnych form sprzątania. Codzienne sprzątanie ogranicza się do czyszczenia powierzchni biurek, opróżniania koszy, wycierania niskich półek i szafek, utrzymywania porządku w sanitariatach i pomieszczeniach socjalnych oraz odkurzania wykładzin i podług.

Jakimi zadaniami parają się firmy sprzątające?

Można też okresowo zamawiać mycie zewnętrznych i wewnętrznych okien, czyszczenie powierzchni górnych, ścian i odkurzanie sufitu. Często są też zamawiane usługi dotyczące sprzątania pomieszczeń po imprezach i spotkaniach biurowych. Coraz częściej firma sprzątająca jest wynajmowana do porządkowania, sprzątania domów i mieszkań. To rzecz normalna, bo mamy coraz mniej czasu i nie chcemy przeznaczać go na sprzątanie naszych mieszkań, kiedy ten czas możemy przeznaczyć na odpoczynek. Tutaj oczywiście wkracza firma sprzątająca, która może uporządkować nasze mieszkanie jednorazowo, albo cyklicznie. Najczęściej wynajmujemy firmę sprzątającą do przeprowadzenia porządków przed świętami albo poważnymi uroczystościami rodzinnymi. Coraz częściej jednak zależy nam na codziennym utrzymaniu mieszkania w czystości. Można wtedy zlecić sprzątanie mieszkania przynajmniej raz w tygodniu.

szybkie sprzątanie

Takie sprzątanie obejmuje codzienne porządki ale można też zamówić sprzątanie kompleksowe. Wtedy w grę wchodzi mycie okien, pranie tapicerki, pranie dywanów i wykładzin z pomocą nowoczesnych i skutecznych detergentów. Warto też, przynajmniej dwa razy w roku, zlecić sprzątanie pomieszczeń gospodarczych. Najtrudniej jest nam uporządkować mieszkanie po remoncie. Wiadomo, że pozostałości tynku, farby mogą doprowadzić do rozpaczy każdą gospodynię domową. Zamiast cieszyć się z nowego pięknego mieszkania, musimy ciężko pracować nad jego uporządkowaniem. Warto jest w tej sytuacji skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która jest w stanie doczyścić i doprowadzić do perfekcyjnego stanu każdy centymetr naszego mieszkania. Podobnie jest w przypadku firm i urzędów.

Sprzątanie w domach?

Stosunkowo nową usługą jest sprzątanie domów wielorodzinnych. Komfort zamieszkania w danym miejscu obejmuje również czystość i porządek na klatkach schodowych, w windach i pomieszczeniach gospodarczych. Taką usługę można zlecić właśnie firmie sprzątającej. Dodatkowo można podpisać umowę dotyczącą sprzątania na zewnątrz. Oczywiście inaczej ta usługa będzie wyglądała w różnych porach rogu. Zimą może obejmować codzienne odśnieżanie i posypywanie chodników odpowiednimi środkami. Wyspecjalizowane firmy sprzątające (np. Błysk – http://www.blysk-sprzatanie.pl) zajmują się także sprzątaniem po dużych imprezach. I nie chodzi tu tylko o sprzątanie po imprezach domowych lub biurowych. Oferta obejmuje sprzątanie po dużych imprezach plenerowych, koncertach, jarmarkach, targach. Takie porządki wykonywane są profesjonalnym sprzętem, który sprawia, że teren wraca do idealnego stanu w krótkim czasie.

Tagi: ,