Zdrowie Wrocławianina

Jakie badania można wykonać w salonie optycznym we Wrocławiu?

3 października 2019 at 11:15 By

salon optyczny Wrocław

Badania okulistyczne są nieodłącznym elementem profilaktyki zdrowia wzroku i powinny być wykonywane przynajmniej raz na dwa lata, a po 40 roku życia, po operacjach oczu lub w przypadku osób korzystających z korekcji okularowej nawet raz do roku. Sprawdzenie prawidłowego funkcjonowania wszystkich najważniejszych elementów budujących oko pozwala nie tylko skuteczniej dopasować rodzaj i moc stosowanej korekcji wady wzroku, ale też odpowiednio wcześnie wykryć objawy bardziej poważnych chorób oczu. W centrum optycznym OneDayClinic we Wrocławiu oferujemy pełen pakiet badań, dopasowanych do potrzeb i indywidualnych wymagań naszych pacjentów.

Centrum optyczne OneDayClinic we Wrocławiu – przegląd oferowanych badań wzroku

centrum okulistyczne wrocławZgodnie z obowiązującymi standardami okulistyki i dobrymi praktykami naszych doświadczonych okulistów i optometrystów, oferta badań wykonywanych w salonie optycznym we Wrocławiu obejmuje kompleksowe podejście do profilaktyki zdrowia oczu. Niestety, wiele osób w dalszym ciągu traktuje podstawowe badanie komputerowe jako wyznacznik najwyższej skuteczności, nie zdając sobie sprawy że w praktyce potrzeba znacznie dokładniejszych badań, by określić precyzyjnie występującą wadę wzroku i rozpocząć jej leczenie.

W ramach badań diagnostycznych we Wrocławiu OneDayClinic wykonuje nie tylko standardowe, komputerowe badanie refrakcji dostępne w większości centrum optycznych, ale także dokładne badanie ciśnienia śródgałkowego, pachymetrię rogówki, pomiar akomodacji oka oraz ocenę zmętnienia soczewki, niezbędną do określenia ryzyka lub stanu rozwoju zaćmy. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań kontrolnych, okulista będzie w stanie precyzyjnie określić przyczyny odczuwanych dolegliwości i występujących objawów pogorszenia się wzroku, zaproponować najskuteczniejsze metody ich leczenia i przygotować pacjenta pod kątem lepszego dbania o wzrok na co dzień.

W bardziej wymagających przypadkach okuliści mogą przeprowadzić także badanie OCT, czyli optyczną koherentną tomografię oka  pozwalającą na bardzo precyzyjne określenie stanu zdrowia całej gałki ocznej. Dzięki OCT specjalista może dokładnie ocenić stan przedniej i tylnej części gałki ocznej, w tym rogówki, kąta przesączania, plamki, nerwu wzrokowego, siatkówki. To szczególnie ważne u pacjentów z podejrzeniem zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), a także w kontekście diagnozowania i monitorowania przebiegu i rozwoju jaskry.

Konsultacje okulistyczne i dobór okularów w salonie optycznym OneDayClinic we Wrocławiu

Kompleksowe badanie okulistyczne to często jedynie początek pracy nad przywróceniem naszym pacjentom pełnej sprawności wzroku. W wielu przypadkach do centrum optycznego we Wrocławiu zgłaszają się osoby, które zauważyły u siebie znaczące pogorszenie się wady wzroku lub też przeszły pomyślnie operację usunięcia zaćmy i wymagają dopasowania optymalnego wariantu korekcji.

Okuliści działający w salonie we Wrocławiu mogą zaoferować specjalistyczną konsultację okulistyczną, podczas której wykonane zostanie badanie w lampie szczelinowej,  a w razie potrzeby także rozszerzenie źrenicy ułatwiające diagnozę. U okulistów można liczyć zarówno na wypisanie recepty i przygotowanie dokumentacji niezbędnej do stworzenia dopasowanych okularów, ale też na pomoc w przypadku znalezienia się w oku ciała obcego i konieczności jego usunięcia.

Centrum optyczne Wrocław

Oferta Dobry wzrok – zadbaj kompleksowo o zdrowie swoich oczu

Każde z badań dostępnych w ofercie wrocławskiego salonu optycznego OneDayClinic może być wykonane z osobna lub w ramach specjalnie przygotowanego pakietu w ofercie Dobry Wzrok. To najbardziej kompleksowa i korzystna cenowo oferta dla tych, którzy już dawno nie odwiedzali swojego okulisty i potrzebują pełnego sprawdzenia całego układu optycznego. Działający na miejscu okulista zaoferuje komputerowe badanie refrakcji, keratometrię, kontrolę widzenia obuocznego, dobór szkieł na foropterze oraz w oprawkach probierczych, oraz badanie w lampie szczelinowej, a po zakończeniu pracy wypisze receptę na nowe okulary możliwą do zrealizowania na miejscu. Na pacjentów z Wrocławia czeka w salonie optycznym szeroki wybór modnych, markowych oprawek okularowych, oferujących najwyższą jakość wykonania i dużą różnorodność modeli.