O Wrocławiu

Szwecja przyjmie naszych lekarzy! Jak zdobyć pracę marzeń?

12 lipca 2017 at 15:06 By

praca za granicą dla lekarzy

Polscy lekarze narzekają. Z zazdrością przyglądają się swoim kolegom ze Szwecji, których miesięczne wynagrodzenie sięga nawet wysokości 40 tysięcy szwedzkich koron brutto. Przed laty często wybuchały strajki, teraz ucichły, bo nasi rodzimy doktorzy po prostu wyemigrowali. Niestety braki w kadrze są bardzo odczuwalne. Coraz starsi lekarze nie są pozytywnie nastawieni do nowoczesnych metod leczenia. Szwedzkie szpitale kuszą bogatym wyposażeniem, eleganckim wystrojem i nie tylko. Współpraca między lekarzami również działa bez zarzutu. Jak wyemigrować i zacząć pracę w Szwecji?

Bariera językowa a wyjazd do pracy za granicę

Niezbędna będzie znajomość języka na jak najwyższym poziomie, każdy nas zdaje sobie sprawę, że bez biegłej znajomości nie ma co liczyć na dobrą posadę. Warto wybrać się na specjalistyczny kurs, który pozwoli nam opanować ten trudny język również pod względem medycznych terminów. Konieczny jest certyfikat potwierdzający nasze umiejętności minimum na poziomie B2 choć niektóre placówki oczekują już poziomu C1. Warto skorzystać z usług firm rekrutujących lekarzy za granicę. Zaleca się korzystanie ze sprawdzonych agencji, które zagwarantują nam 100% satysfakcji – takich jak http://www.paragona.com/pl/strona-glowna/ Oferują oni wiele kursów i tych językowych i tych specjalistycznych. Pracownicy takich firm dopilnują żebyśmy złożyli wszystkie dokumenty w terminie i o niczym nie zapomnieli.  Jeśli zdecydujemy się samodzielnie rozsyłać CV są duże szanse, że zapomnimy o jakimś elemencie. Szwecja najchętniej przyjmuje chirurgów oraz anestezjologów, jednak są oni otwarci na współpracę również z innymi specjalistami.  W Polsce studenci coraz częściej wybierają swoją specjalizację dostosowując ją pod braki kadrowe na rynku pracy za granicą.

Ze strony szwedzkich pracodawców możemy się spodziewać całkowitej pomocy we wszystkich względach. Z pewnością zaproponują nam dodatkowe szkolenia specjalistyczne, pomogą znaleźć mieszkanie. Ułatwią nam zaaklimatyzowanie, ponieważ mimo krążących plotek, Szwedzi są bardzo otwarci i pomocni. Szpitale w tym skandynawskim kraju są na bardzo wysokim poziomie. Pięknie udekorowane i bogato wyposażone zapewnią komfort pracy i pozwolą rozwijać swoje możliwości. Szwedzkie placówki medyczne słyną ze świetnego wyposażenia w sprzęty najnowszych generacji, o których inne państwa mogą jedynie pomarzyć. Pacjenci mają zapewnione idealne warunki. Każdy pokój ma wygodne łóżko, dołączoną łazienkę, przez co pacjenci mogą poczuć się jak w hotelu. Nie wypisuje się tutaj historii pacjenta na kartce, większość tego typu procesów jest już całkowicie skomputeryzowana. Szwedzi uwielbiają nowoczesne technologie i często wykorzystują je w życiu. Dzięki przechowywaniu najważniejszych informacji o pacjentach w formie cyfrowej, łatwo mają do niej dostęp inni lekarze czy pielęgniarki.

życie w szwecji

Praca w Szwecji dla personelu medycznego

W Szwecji bardzo dba się o higienę pracy. Mimo, że tygodniowy wymiar pracy wynosi 40 godzin, lekarze mają zapewnione częste przerwy na posiłek czy chwilę relaksu. Każdy lekarz ma zapewnioną określoną liczbę dni przeznaczonych na urlop i swobodnie może je wykorzystywać. Czego chcieć więcej? Szwedzcy lekarze mają zapewnione najlepsze z możliwych warunki pracy i niewiele innych państw dorównuje im pod tym względem.

Piękna przyroda, świeże powietrze, kto z nas nie chciałby pracować w takich warunkach. Czynnikiem motywującym Polaków do emigracji jest również chęć poznania nowej kultury. Kto z nas nie chciałby zobaczyć Sztokholmu? Niektórzy mają szanse nawet rozpocząć tam pracę. Osoby które zdecydowały się na wyjazd mają zapewniony komfort pracy, dobrą pensję oraz szacunek całego społeczeństwa, ponieważ zawód ten jest niezwykle prestiżowy. Warto podjąć decyzję o wyjeździe i skorzystać z możliwości rozwoju.

 

Tagi: