Wrocław – miasto stojące nieruchomościami. Na jakie oferty zwrócić uwagę?
15 grudnia 2020 at 15:14 By WrocLove
Wrocław to miasto powiatowe w południowo-zachodniej Polsce. Usytuowany nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami. Jest historyczną stolicą Dolnego Śląska, a także całego Śląska. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, a piąte pod względem powierzchni. To właśnie Wrocław od wielu lat plasuje się w czołówce najlepszych miast do życia w naszym kraju. Dzięki temu, że jest to miejsce, w którym ludzie chcą i decydują się mieszkać, sytuacja na lokalnym rynku nieruchomościami jest bardzo interesująca.
Dlaczego warto postawić na wrocławski rynek nieruchomości
W mieście wciąż powstają nowe inwestycje, które zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wybrednych. Wrocławscy deweloperzy decydują się budować w cichych i spokojnych okolicach, z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Jednak i w ścisłym centrum prężnie powstają ogromne przedsięwzięcia, które cieszą się dużą popularnością wśród nabywców mieszkań. Na brak pomysłów na rewitalizację kamienic i budynków użytkowych, deweloperzy nie mogą narzekać. Świetnym przykładem odrodzenia się takich miejsc jest Młyn Maria. Oprócz apartamentów w odnowionych obiektach w ofercie są także piękne, z szerokim wachlarzem udogodnień nowoczesne mieszkania w bezpiecznych osiedlach.
Najpopularniejsze nieruchomości we Wrocławiu to mieszkania pomiędzy 40, a 60m2. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się kawalerki ze względu na stosunkowo wysokie ceny. Zauważono także znaczny wzrost cen apartamentów i mieszkań w wysokim standardzie. Wyjątkowa, poniemiecka zabudowa Wrocławia oraz nieustający przyrost liczby mieszkańców miasta powoduje, że ceny mieszkań od kilku lat rosną. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego zaobserwowano, iż wraz z rosnącym popytem na nieruchomości we Wrocławiu ceny za metr kwadratowy mogą niejednego zaskoczyć. Niezmienne jest jednak to, że od lat najtańszym obszarem wrocławskiej zabudowy jest Psie Pole. Najdrożej zaś wypada Śródmieście oraz Stare Miasto.
Rynek pierwotny i wtórny nieruchomości we Wrocławiu
Na rynku nieruchomościami pojęciem „rynku pierwotnego” nazywamy nowe, nieużywane mieszkania, domy czy lokale usługowe. Inwestorem jest zawsze deweloper lub spółdzielnia.
Przeciwieństwem rynku pierwotnego jest rynek wtórny. Mieszkania te są z tzw. „drugiej ręki”. Umowę kupna i sprzedaży podpisujesz z właścicielami nieruchomości. Lokale na rynku wtórnym są przeważnie wykończone i urządzone.
Wady i zalety rynku pierwotnego i wtórnego we Wrocławiu
„Na jaką nieruchomość się zdecydować?”- z całą pewnością to pytanie zadaje sobie mnóstwo osób stojących przed niełatwym wyborem. Każda z dwóch opcji ma swoje wady i zalety. Ma swoich przeciwników jak i zwolenników. W tym wpisie dowiesz się jakie są plusy i minusy nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego.
Nowe domy i mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu
Propozycje mieszkań oferowane przez wrocławskich deweloperów cieszą się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. Nowe budownictwo, szereg udogodnień, innowacyjne rozwiązania oraz możliwość wykończenia inwestycji według własnych potrzeb. To niezwykle istotne kwestie, które stanowią o tym, że nabywcy upodobali sobie właśnie te nieruchomości.
Warto pamiętać, że rynek pierwotny oprócz swoich zalet, ma też wady, o których też trzeba wspomnieć. Jednym z minusów jest długi czas oczekiwania na wymarzone lokum. W zależności od wybranego standardu wykończenia nowe mieszkania mogą zostać oddane w stanie surowym. W takim wypadku musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami na remont.
Nieruchomości wrocławskiego rynku wtórnego
Dla niektórych kupujących lokalizacja odgrywa znaczącą rolę przy wyborze wymarzonej nieruchomości. Zatem osoby, dla których stanowi to rzecz fundamentalną, powinny bliżej przyjrzeć się obiektom używanym, z drugiej ręki. Mieszkania z rynku wtórnego często dostępne są w miejscach, w których już żaden nowy budynek nie powstanie. Wadą zaś wyżej wymienionych nieruchomości jest często zmiana wystroju urządzonych już mieszkań i domów, a to dla wielu kupujących bywa kłopotliwe i kosztowne.
Indywidualne podejście do kupna nieruchomości we Wrocławiu
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która z tych dwóch opcji – kupno mieszkania z rynku pierwotny czy wtórnego – jest odpowiedniejsza, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb kupującego Aby dojść do tego, co będzie dla Ciebie lepszym wyborem, warto wziąć pod uwagę zawarte w artykule plusy i minusy obu ofert.