Wrocławski Biznes

Zakup kasy fiskalnej we Wrocławiu

24 lipca 2017 at 11:05 By

kasy fiskalne Wrocław

Obecnie, w każdym sklepie możemy otrzymać paragon, który stanowi dokument potwierdzający dokonanie transakcji. Na wydruku z kasy fiskalnym, każdy klient zostaje poinformowany o wysokości ceny, podatku VAT itp. Jeżeli chcemy uzyskać fakturę VAT z dokonanych zakupów na różne cele, wydruk taki zostaje w danym sklepie jako dokument, na podstawie którego można wystawić fakturę i wysłać ją do biura razem z przypiętym paragonem. Kasa fiskalna, jako urządzenie rejestrujące, jest potrzebne każdej osobie prowadzącej własną działalność.

Kasa fiskalna – komu jest potrzebna?

Dzięki posiadaniu kasy fiskalnej, każdy właściciel sklepu ma możliwość zdobycia takich informacji jak:

  • Wysokość utargu w ciągu dnia
  • Utargi miesięczne, roczne i okresowe
  • Wysokość podatku VAT
  • Towar, który się sprzedaje
  • Co najczęściej schodzi ze stanu

Warto również dodać, że istnieją dwa rodzaje kas fiskalnych, jednak dziś wykorzystywane są mniejsze urządzenia, które współpracują z terminalem płatniczym i z systemem, który używany jest do  wystawiania paragonów.

Wszelkie informacje, których dowiadujemy się dzięki kasie fiskalnej, wpływają na prowadzenie biznesu. Mając pojęcie o towarach, które najlepiej i najczęściej się sprzedają, właściciel będzie wiedział, że ten typ towaru należy uzupełniać najczęściej. Dodatkowo, wydruki z kasy fiskalnej są przeglądane regularnie. Pozwala to na zweryfikowanie ewentualnych błędów.kasy fiskalne Wrocław

We Wrocławiu działają liczne podmioty sprzedające kasy fiskalne dobrej jakości – jednym z lepiej rozpoznawalnych producentów kas fiskalnych jest firma ACLAS – więcej informacji o produktach dostarczanych przez producenta ACLAS znajdziecie pod linkiem kasy fiskalne Wrocław.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej

W dzisiejszych czasach, każdy właściciel biznesu jest zobowiązany do umieszczenia kas fiskalnych w swoich firmowych sklepach. Handel jest obecnie najpopularniejszym rodzajem prowadzenia biznesu. Kasy fiskalne to urządzenia, które każdy z nas może spotkać codziennie. Przede wszystkim, kasa fiskalna pozwala na odpowiednie uporządkowanie wszystkich informacji o sprzedaży każdego dnia. Poza tym, posiadanie kas fiskalnych umożliwia pilnowanie rachunków – dzięki dokumentacji sprzedaży, wiemy ile w danej chwili powinno być gotówki w kasie. Obok kasy fiskalnej, równie przydatnym urządzeniem jest terminal płatniczy, który jest połączony z kasą fiskalną – wydruki dokonywane pod koniec każdego dnia (raporty dobowe), posiadają również informacje o wysokości płatności kartą.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej jest nie tylko dobrym rozwiązaniem dla sprzedawców i właścicieli firm. Największe jednak znaczenie ma Urząd Skarbowy, z którym rozliczamy się co rok. Urzędnicy, mając dostęp do informacji zawartych w kasie fiskalnej, mogą na bieżąco sprawdzać, czy dany właściciel firmy nie ukrywa swoich dochodów w sprawozdaniach.

Na samym początku istnienia kas fiskalnych, urządzenia te służyły do kontrolowania jedynie sprzedawców i sprawdzania dziennych utargów. Dziś natomiast, jest wręcz odwrotnie – to właściciele firm są kontrolowani przez wcześniej wspomniany Urząd Skarbowy. Prowadząc własną działalność, która opiera się na handlu detalicznym, na właścicielu firmy ciąży obowiązek zarejestrowania odpowiedniej liczby kas fiskalnych.

Tagi: , ,