Wrocławski Biznes

Trendy we fryzurach 2016

29 sierpnia 2016 at 13:12 By

Naturalne włosy

Niektóre panie zdecydowanie lepiej wyglądają w krótkich włosach niż w długich. Krótkie włosy jest to bowiem sposób na zachowanie młodzieńczego i modnego wyglądu. Zaletą krótkich fryzur jest fakt, że można je bardzo często zmieniać, czasem wystarczy asymetryczna grzywka lub cieniowanie, aby zyskać zupełnie inny wygląd.

Najmodniejsze fryzury z krótkich włosów

Ważne jest tylko, abyśmy pamiętały, że krótkie fryzury powinny być koniecznie dopasowane do kształtu twarzy, szyi, ale również kształtu głowy. W przypadku płaskiej głowy należy zdecydowanie wystrzegać się bardzo krótkich fryzur, gdyż podkreślają tylko ten mankament, wskazane są natomiast włosy o długości 6-12 centymetrów. Osoby odznaczające się subtelną urodą, delikatnymi rysami twarzy z wyraźnie zaznaczonymi oczami, ustami lub brwiami są wprost stworzone do noszenia króciutkich fryzurek. Wszystkie te panie, które posiadają nieregularne rysy twarzy, powinny raczej wybierać fryzury z nieco dłuższymi, niesfornymi kędziorkami, które złagodzą ich wygląd.

Piekne włosy blond

Bardzo popularne są również fryzury krótkie z przedziałkiem po boku. Gładko zaczesane za ucho są fryzurą szykowną i elegancką, rozwichrzone i potargane nadają wyglądu odważnego i ekstrawanckiego.

Nie bójmy się zatem zmian i jeżeli nigdy nie nosiłyśmy krótkich włosów, zaryzykujmy nowoczesną szaloną fryzurą. Pamiętajmy, że włosy krótkie wcale nie muszą zrobić z nas chłopczycy, a wręcz przeciwnie, mogą podkreślić naszą kobiecość, dodając wdzięku i uroku.

Trendy –fryzury 2016

Trendy w świecie fryzur sezonu jesień – zima 2012/2013 zaskakują nas bogatymi kolorami i niezwykłą stylistyką. Inspiracją dla kolorów stała się natura – królująca nam obecnie piękna, złota jesień, zaś jednym z dominujących stylów jest styl zaczerpnięty z cudownych lat 20 i 30 – tych minionego wieku. Modne stają się także finezyjne koki.

Jesień, zwłaszcza ta opiewana przez poetów, polska złota, jest porą roku szczególnie barwną i kolorową. Mieni się od nadmiaru czerwieni, żółci, pomarańczu, miedzi i złota, przyciąga wzrok ciepłymi i zimnymi brązami. Styliści fryzur, zainspirowani bogactwem i intensywnością kolorów, postanowili ożywić nasz wygląd ciepłymi, jesiennymi kolorami.

Samo cięcie będzie w tym sezonie proste, geometryczne, widoczne jest zdecydowane odejście od nieładu i bałaganu na głowie. Styliści stawiają na naturalność i kobiecość. A jeżeli o kobiecości mowa, nie ma chyba bardziej kobiecych, a zarazem eleganckich i seksownych fryzur, jak te, które królowały w latach 20 i 30 – tych minionego wieku. Delikatne fale w stylu retro nadają wdzięku, szyku i tajemniczości.

A co dla pań z długimi włosami? Tutaj też nie będzie nudno. Styliści proponują koki, jednakże koki nietypowe – wysoko upięte z natapirowanych włosów lub też gładkie, lecz upięte na czubku głowy. Modne są także koki z supełków lub plecionych warkoczyków czy wywiniętych kucyków. To co najważniejsze, to maksimum objętości na górze.

Tagi: , ,