O Wrocławiu

Wrocław w okresie zimowym – jakie atrakcje warto odwiedzić?

10 grudnia 2020 at 10:09 By

Noclegi we Wrocławiu

Wrocław to naprawdę wyjątkowe miasto, które co roku przyciąga licznych turystów z kraju oraz zza granicy. Ciekawe atrakcje turystyczne oraz naprawdę piękna architektura miasta sprawiają, że jest to idealne miejsce na dłuższy lub krótszy urlop. Wrocław zachwyca właściwie o każdej porze roku, dlatego można wybrać się tutaj zarówno zimą, jak i latem czy wiosną. Co warto zobaczyć w tym mieście w chłodniejszym okresie roku? Jakie atrakcje są czynne we Wrocławiu bez względu na porę roku? Sprawdź więcej informacji i zaplanuj idealny wyjazd w gronie znajomych lub z rodziną i spędźcie ten czas naprawdę przyjemnie, korzystając ze wszystkich uroków miasta.

Całoroczne atrakcje, które przyciągają turystów

Wiele atrakcji turystycznych we Wrocławiu jest całoroczna, dzięki czemu miasto zachęca do odwiedzin bez względu na to, czy jest słoneczne lato, czy może nastała już mroźna zima. Wrocław jest miastem bez wątpienia wyjątkowym. Przyciąga nie tylko rzesze turystów, ale jest także uważany za jedno z najlepszych miast do życia w całym naszym kraju.

Dlatego też cieszy się ogromną popularnością zarówno przez studentów, jak i przez osoby, które szukają już stabilizacji i planują rozwijać swoje życie zawodowe w określonym miejscu. Pod względem turystycznym Wrocław również zachwyca.

Panorama Racławicka, muzeum Poczty i Telekomunikacji czy muzeum Pana Tadeusza to atrakcje czynne bez względu na porę roku. Miasto zachęca także do spacerów na przykład po Ostrowie Tumskim czy po wrocławskim rynku. Dodatkową atrakcją podczas takich spacerów, poza piękną architekturą miasta, może być szukanie wrocławskich krasnali, które pochowane są na terenie całego miasta.

Noclegi we Wrocławiu

Bardzo ciekawą atrakcją, która przyciąga rzesze turystów do tego miasta, jest… natura. W miejskim Ogrodzie Botanicznym organizowane są specjalne, zimowe atrakcje i zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem właśnie w okresie zimowym. Bardzo popularne jest również Wrocławskie Zoo, które uchodzi za jedno z ciekawszych miejsc tego typu w Europie. Jest ono bardzo rozbudowane i znajduje się w nim wiele gatunków zwierząt. Wśród nich nie zabrakło tych najbardziej egzotycznych, które znajdują się w Afrykarium, które naprawdę zapiera dech w piersiach zarówno pod względem designu, jak i rozmiarów oraz liczby gatunków zwierząt.

Magiczne atrakcje przygotowane na okres zimowy

W okresie zimowym we Wrocławiu naprawdę dużo się dzieje. Wiele osób odwiedza to miasto między innymi ze względu na naprawdę piękne dekoracje świąteczne, którymi ozdobione jest całe miasto.

Świetlne instalacje sprawiają, że w mieście po zmierzchu jest naprawdę wyjątkowy klimat i świąteczna aura. Podkreślają one wyjątkowy nastrój tego magicznego okresu w roku oraz sprawiają, że miasto wygląda naprawdę bajecznie.

Ponadto obok pięknie ubranych choinek oraz konstrukcji świątecznych różnego typu, we Wrocławiu co roku rozstawiany jest przepiękny jarmark bożonarodzeniowy (niestety w tym roku odwołany ze względów epidemiologicznych).

Świąteczne jarmarki w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze kilka lat temu te najpopularniejsze znajdowały się w Niemczech, jednak obecnie polskie miasta, takie jak właśnie Wrocław, są sporą konkurencją w tym zakresie. Odbywający się co roku w tym mieście jarmark jest naprawdę rozbudowany i przewiduje mnóstwo atrakcji dla grup przyjaciół oraz dla rodzin z dziećmi. Znaleźć można tam regionalne przysmaki, grzane wino i liczne dekoracje oraz pamiątki nawiązujące do Wrocławia oraz świąt przyciągają turystów z całego kraju, którzy chcą poczuć magię świąt. Na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu są także rozmaite gry i zabawy, w których zdobyć można świąteczne nagrody, które szczególnie podobają się dzieciom.

Hotel Jasek noclegi we Wrocławiu

Gotowi na wycieczkę do Wrocławia? Zarezerwujcie noclegi we Wrocławiu w Hotelu Jasek Premium i nacieszcie się atmosferą miasta.

Telefon: +48 71 710 07 00
E-mail: hotel@hoteljasek.com.pl