Usługi we Wrocławiu

Sprawy karne – adwokaci na Dolnym Śląsku

20 września 2019 at 15:43 By

adwokat narkotyki Wrocław

Postępowanie w sprawach karnych reguluje kodeks karny. Aby zadbać o właściwe prowadzenie swoich spraw, warto wiedzieć, jakie mamy prawa oraz kto może udzielić nam profesjonalnej pomocy.

Sprawy karne – narkotyki

Sprawy karne z wydziału narkotykowego dotyczą najczęściej samego posiadania różnego rodzaju narkotyków, substancji odurzających i środków psychoaktywnych. Stanowią one poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i jednocześnie są niebezpieczne dla społeczeństwa. Substancje takie czy narkotyki działają negatywnie na nasz mózg, nierzadko wywołując agresję. Ludzie pod wpływem narkotyków i różnych substancji psychotropowych mogą zachowywać się zupełnie inaczej niż codziennie. Co za tym idzie – nieświadomie mogą oni popełnić poważne przestępstwo lub wyrządzić komuś krzywdę. Istnieją specjalne wydziały do spraw wyłącznie narkotykowych. W owych wydziałach pracują wykwalifikowani policjanci, psychologowie i detektywi.

Kradzieże, włamania i napady

Sprawy karne z tego rodzaju przestępstw są nam najbardziej znane. Kradzieże różnych wartościowych rzeczy, niszczenie mienia, włamania najczęściej w celu kradzieży oraz napady, są niestety częstymi zjawiskami. Wymierzenie kary w przypadku samej kradzieży jest najczęściej oparte na tym jaką wartość posiadała rzecz skradziona. Inaczej bowiem będziemy wymierzać karę złodziejowi, który skradł torebkę kobiecie, a inaczej, gdy ukradł rzadkie dzieło sztuki wycenione na kilka milionów. Ważne są również okoliczności kradzieży i ewentualne przyczyny. Włamania natomiast zdarzają się do zwykłych domów i mieszkań czy do wielkich, chronionych posiadłości. Także w sklepach i galeriach handlowych zdarzają się włamania. Wszelkie obiekty publiczne, takie jak muzeum, wielkie biblioteki, ratusze czy inne gmachy również narażone są na włamania, pomimo rozbudowanego systemu alarmowego. Napady są często spowodowane chęcią kradzieży, porwań lub zabójstw.

adwokat narkotyki Wrocław

Wyłudzenia i oszustwa

Wyłudzenia to sprawy najczęściej pieniężne. Są to określone zachowania jednej osoby wobec drugiej, mające na celu wykorzystania jednej osoby i jej majątku dla własnej korzyści. Wyłudzenia także występują w sprawach związanych z okupem. Oszustwa tak naprawdę spotykają nas na co dzień. Począwszy od fałszywych cen w sklepach, zawiłych wiadomości o jakichkolwiek zniżkach i promocjach w sklepach, zakończywszy na internetowych stronach, które ‘’oferują’’ produkty, za które żądają opłaty wyłącznie z góry, a dany produkt nigdy do nas nie trafia.

Doradztwo i wsparcie w postępowaniu karnym, także w sprawach dotyczących wyłudzeń i oszustw, oferuje Kancelaria Adwokacka Dagmara Gryszkiewicz-Dudzik – adwokat w Świdnicy i Świebodzicach.

Rodzaje i długości kar

To, jaką formę kary dostanie przestępca, zależy przede wszystkim wagi danego przestępstwa. Jeżeli mamy do czynienia na przykład z posiadaniem znacznej ilości narkotyków, kara wyniesie od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli natomiast zdarza się włamanie wraz z napadem, kradzieżą, zniszczeniem mienia i uszkodzeniem ciała, kara może wynieść kilkanaście lat pozbawienia wolności. Jednak więzienie nie jest jedyną formą odbywania kary za dany czyn. Istnieją jeszcze łagodniejsze formy kar, takie jak ograniczenie wolności czy też kary pieniężne. Oczywiście wysokość grzywny, jaką trzeba zapłacić, również będzie wynikać rodzaju i wagi przestępstwa jakiego ktoś się dopuścił.

Tagi: , , ,