Rozrywka we Wrocławiu / Zdrowie Wrocławianina

Jak powinny wyglądać profesjonalne zajęcia z Krav Magi?

30 stycznia 2019 at 09:47 By

Tajniki samoobrony

Krav Maga to system walki, który ma za zadanie wyrobić u trenujących odruchy pozwalające im na obronę swojego, a także czyjegoś życia. Obejmuje ona szereg zasad, chwytów i elementów, dzięki którym uczestnicy treningów robią postępy i rozwijają siłę fizyczną oraz psychiczną. Wszystko to wdrażane jest podczas treningów, dlatego w tym artykule piszemy o tym, jak powinny wyglądać profesjonalne zajęcia z Krav Magi, które przynoszą spodziewane rezultaty.

Co daje Krav Maga?

Warto na początku krótko przypomnieć, co kryje się za nazwą Krav Maga. Jest to system walki przeznaczony stricte do obrony. Nie chodzi tutaj zatem o rywalizację sportową, lecz o praktyczne wykorzystywanie wykształconych umiejętności w sytuacji zagrożenia. Krav Magę może trenować każdy, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań zdrowotnych.

Dzięki temu systemowi walki uczestnicy treningów nabywają umiejętności niezbędnych do odparcia ataku i obrony. Uczą się chwytów walki, wykorzystywania swojej siły, ćwiczą zdecydowanie i poprawiają swoją kondycję, a tym samym wytrzymałość. Krav Maga daje także liczne korzyści mentalne – osoby zwiększają pewność siebie, polepszają decyzyjność i wyzbywają się poczucia bezsilności.

Jak wyglądają treningi Krav Magi?

Krav Maga oznacza duży wysiłek fizyczny, dlatego na początku każdego treningu niezbędne jest zrobienie rozgrzewki obejmującej ćwiczenie całego ciała, ponieważ wykorzystywane będą wszystkie mięśnie. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji. W przypadku grup rozpoczynających naukę krav magi, na początkowych zajęciach dowiedzą się one również, jakie są założenia i zasady tego systemu obronnego, co jest ważne dla mentalnego przygotowania do zajęć.

Profesjonalny trening to taki, podczas którego uczestnicy otrzymują maksimum przygotowania do wszystkiego, co robią oraz podczas którego każda osoba jest traktowana indywidualnie. W zależności od trybu życia czy wieku, poszczególni uczestnicy mogą mieć lepszą lub gorszą kondycję i przyswajać poszczególne umiejętności w innym tempie. Dlatego doświadczeni trenerzy powinni zwracać uwagę na tempo każdego z uczestników i dostosowywać do niego metody nauki.

Trening samoobrony

Po rozgrzewce i wstępie teoretycznym rozpoczyna się trening, podczas którego uczestnicy poznają pozycje walki, poszczególne chwyty i zaczynają je ćwiczyć częściowo samemu, częściowo z trenerem, a później również z innymi uczestnikami. Podczas treningu ćwiczona jest siła, szybkość działania, uderzenia, blokowanie, obezwładnianie i szereg innych manewrów i chwytów.

Trening a walka

Dobry trening krav magi jaki oferuje Krav Gym z Wrocławia obejmuje symulację faktycznych ataków i najczęstszych chwytów stosowanych przez przestępców. Dzięki temu uczestnik zyskuje świadomość zagrożenia i wyrabia u siebie odruchy, które pojawiają się podczas faktycznego ataku. Podczas ćwiczeń uczestnicy są uczeni, jak funkcjonuje ich ciało, gdzie znajdują się ich mocne punkty, których warto używać, a jakie rejony organizmu chronić. Połączenie ćwiczeń fizycznych z wiedzą teoretyczną jest bardzo ważne, ponieważ znając swoje możliwości i ograniczenia, uczestnik pozbywa się bezsilności – nie myśli już, że nie ma szans z agresorem, lecz wie, że ma w sobie siłę i technikę, aby się przed nim obronić i uciec.

Zdobywana wiedza teoretyczna i trening fizyczny wpływają nie tylko na fizyczną siłę trenujących, lecz również na ich pewność siebie, umiejętność wyczuwania zagrożenia i szybkie podejmowanie decyzji. Wszystko to jest niezwykle ważne podczas walki, bo jest wtedy niewiele czasu na zdecydowanie, jak się zachować. Profesjonalny trening to właśnie taki, podczas którego cała ta wiedza zostaje przekazana, a umiejętność walki jest rozwijana i przynosi rezultaty widoczne zarówno podczas ataku, jak i na co dzień.

Tagi: , ,