Usługi we Wrocławiu

Przedszkole – drugi dom dzieci

9 stycznia 2019 at 09:57 By

przedszkole

Przedszkole – niezwykle istotne miejsce, w którym małe dzieci od 3 do 6 roku życia przebywają, bawią się i uczą.

Przedszkole jest także ważne z tego powodu, że to właśnie tam dzieci uczą się współżycia w społeczeństwie, spotykają swoich rówieśników i z nimi przebywają. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha znalazła się w dobrym przedszkolu o bardzo dobrej renomie, gdzie dzieci mają możliwość nie tylko bawić się ze sobą, ale także uczyć poprzez zabawę. Jakie cechy powinno mieć zatem współczesne przedszkole, aby jak najlepiej wpływało na rozwój dziecka?

Jakie cechy powinno mieć dobre przedszkole?

Przede wszystkim (co chyba jest oczywiste) przedszkole powinno być miejscem, które jest przyjazne dzieciom. Zdecydowanie więc musi być dostosowane do małych ludzi i ich możliwości. Po pierwsze, w dobrym przedszkolu powinna znaleźć się odpowiednio przeszkolona i wykształcona kadra pedagogiczna, dzięki której dzieci będą bezpieczne i będą w stanie się uczyć. Osoby zatrudnione w dobrym przedszkolu powinny posiadać już pewne doświadczenie w pracy z dziećmi oraz w nauce ich. Takie osoby powinny mieć możliwość zrealizowania podstawy programowej MEN, jak najdokładniej się da, tak by dziecko zostało odpowiednio przygotowane do nowej przygody, jaką będzie szkoła.

przedszkole

Poza tym, kolejną dość ważną cechą współczesnego przedszkola, jest zdecydowanie to, jak długo jest otwarte i ile daje swobody rodzicom dzieci. Przedszkole powstało nie tylko po to, aby dzieci rozpoczęły swoją przygodę z edukacją, ale także po to, by rodzice mogli wrócić do pracy pełnoetatowej. Warto jest więc szukać dokładnie takich placówek, które otwarte są w godzinach odpowiadających pracy etatowej.

Plan dnia w przedszkolu

Dodatkowo, plan dnia w przedszkolu powinien być z góry ustalony i podany do wiadomości rodziców. Każdy dzień powinien wyglądać tak samo, aby dzieci mogły przyzwyczaić się do panującej rutyny i mogły łatwiej odnaleźć się w nowym środowisku.

Ważne jest to, aby plan dnia był różnorodny i obejmował takie aktywności, jak ćwiczenia fizyczne, naukę języka angielskiego przez zabawę, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia artystyczne (plastyczne, mini teatrzyk), naukę czytania, wprowadzenie do nauki matematyki, oraz elementy wiedzy o tym, jak jeść zdrowo. Wśród zajęć nie powinno także zabraknąć omówienia tego, jak zachowywać się w sposób bezpieczny, powinny także być zajęcia, które przybliżają przedszkolakom tradycje, obrzędy i zwyczaje, oraz takie zajęcia, które uczyłyby dzieci niesienia pomocy ludziom i zwierzętom.

Dlaczego przedszkole jest ważne w życiu dziecka?

Przedszkole jest niezwykle istotnym elementem w życiu dziecka z wielu powodów. To właśnie tutaj zaczyna się jego edukacyjna przygoda, która będzie w późniejszym czasie kontynuowana w placówkach szkolnych. Poza tym, to właśnie w przedszkolu dziecko pozna swoich pierwszych przyjaciół, z którymi będzie się bawić i spędzać swój czas.

Integracja z innymi ludźmi jest bardzo ważna i powinna rozpocząć się właśnie na etapie przedszkolnym, tak by dziecko, które pójdzie już do szkoły, wiedziało w jaki sposób ma się zachowywać przy innych ludziach.

Oczywiście istotna jest też sama edukacja – dzieci w przedszkolu uczą się podstaw liczenia, czy czytania. Dzięki temu w szkole będą sobie radziły dużo lepiej, niż gdyby takich zajęć wcześniej nie miały. Dlatego też rodzice zdecydowanie powinni zadbać o to, by ich pociecha znalazła się w odpowiedniej placówce.

Na terenie Wrocławia, rodzice mogą zapisywać swoje dzieci do przedszkola Małe Wielkie Skarby.

Tagi: , ,