Zdrowie Wrocławianina

Badanie na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty

9 sierpnia 2019 at 13:07 By

rehabilitacja Wrocław

Istnieje naprawdę wiele powodów, które mogą zakwalifikować cię do wizyty u fizjoterapeuty.

Możesz doznać urazu rdzenia kręgowego, możesz złamać jakąś kość, możesz w pewien sposób uszkodzić któryś ze swoich stawów, a możesz także doznać urazu czaszkowo mózgowego. Te wszystkie urazy kwalifikują cię do tego, abyś mógł skorzystać z usług fizjoterapeuty. Musisz bowiem wiedzieć, że jeżeli nie będziesz leczyć tych wszystkich urazów, mogą ci one w późniejszym życiu bardzo utrudniać funkcjonowanie.

Niestety czasami zdarzają się przypadki osób, które ignorują zalecenia i nie stawiają się na wizytach u fizjoterapeuty lub postanawiają do niego iść, gdy już jest za późno. Takie osoby często żyją w ciągłym bólu i mają problemy z poruszaniem się.

Jeżeli chcesz być osobą w pełni sprawną, to po takich groźnych wypadkach musisz jak najszybciej skorzystać z usług profesjonalisty. Na samym początku będziesz musiał opowiedzieć swoją historię, jak to się stało, że dany uraz się pojawił. Później zostanie przeprowadzony wywiad, który ustali gdzie i co dokładnie cię boli i przy jakich czynnościach ból się powiększa. Następnie fizjoterapeuta może zlecić ci wykonanie pewnych badań. One także są potrzebne i także pozwolą na lepszą diagnozę, a co za tym idzie, także na lepsze leczenie twojego urazu.

Cel badania na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty

Jeżeli zastanawiasz się po co wykonywane jest badanie na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty, to już śpieszymy z wyjaśnieniami. Przede wszystkim jest ono wykonywane po to, aby sprawdzić, jaka jest ruchomość kończyn i nad czym trzeba popracować. Dodatkowo sprawdzane są także miejsca bolesne – sprawdza się, gdzie się one znajdują i przez co mogą być powodowane. Fizjoterapeuta podczas takiego badania tłumaczy wszystko osobie, która je przechodzi, tak by miała pojęcie co jest przyczyną problemów.

Dzięki tej wiedzy, taka osoba będzie miała świadomość, czego powinna unikać i jak powinna od tej pory się zachowywać, aby tego bólu już nie doświadczać.

fizjoterapeuta Wrocław

Dzięki działaniom fizjoterapeutów można pomóc pacjentom, którzy cierpią na takie dolegliwości, jak wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa, być może mają zmiany zwyrodnieniowe stawów czy też osteoporozę. Z usług fizjoterapeuty mogą skorzystać także osoby z chorobami przewlekłymi takimi, jak stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, astma, mózgowe porażenie dziecięce czy też choroba Parkinsona. Osoby z tak ciężkimi chorobami też będą w stanie skorzystać z usług fizjoterapeuty, po to aby jak najdłużej móc zachować jakąś sprawność.

Jak podaje doświadczony fizjoterapeuta z Wrocławia – Grzegorz Tokarczyk – korzystanie z usług profesjonalistów w wielu przypadkach – zarówno tych lżejszych, jak i cięższych jest konieczna.

Co może zalecić fizjoterapeuta?

Oczywiście do fizjoterapeuty trzeba chodzić regularnie po to, aby stan się mógł poprawić, lub po prostu nie pogorszyć. Jednak fizjoterapeuta może także wskazać ćwiczenia, które będziesz musiał wykonywać samemu w domu po to, aby jeszcze bardziej polepszyć efekty wizyt u profesjonalisty. Jeżeli będziesz dobrze trzymać się wszystkich zaleceń fizjoterapeuty, to jest nadzieja nawet na pełen powrót do zdrowia. I pamiętaj, jeżeli coś się stało i miałeś jakiś wypadek, to powinieneś udać się do fizjoterapeuty jak najszybciej, po to aby w żaden sposób nie spowodować pogorszenia się stanu zdrowia, tylko zacząć je leczyć.

Tagi: , ,