Nieruchomości we Wrocławiu

Pomysły na nowoczesny garaż

22 stycznia 2019 at 10:07 By

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele typów garaży. Te nowoczesne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, być duże lub małe, mieć modernistyczny lub klasyczny design, być połączone z budynkiem lub nie. Obecne technologie sprawiają, że mamy szeroką gamę rozwiązań spośród których możemy zdecydować się na opcję, która będzie do nas dopasowana idealnie.

Garaże blaszane

Garaże ze stali to ciekawa opcja, ponieważ mają bardzo wiele zalet. Są bardzo lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe. Wielu właścicieli domów wybiera takie rozwiązanie, ponieważ ta lekka konstrukcje jest łatwa do złożenia i może bardzo szybko zostać ustawiona na naszej posesji. Nie wymaga on też od nas zbyt dużego wysiłku, ponieważ nie powoduje on na naszym podwórku takiego bałaganu jak klasyczne budowy.

Garaże blaszane to niezwykle trwałe rozwiązanie.  Nie potrzebują dodatkowego malowania, ponieważ nie ulegną zniszczeniu ani nie wyblakną pod wpływem pogody: ani ekstremalnego zimna, ani letnich upałów. Ani owady, ani gryzonie nie będą w stanie ich uszkodzić więc będziemy mogli cieszyć się nimi przez wiele lat. Ważne jest jednak to, abyśmy zareagowali, gdy zostanie uszkodzona zewnętrzna część powierzchni, ponieważ wtedy może on zacząć rdzewieć.

Garaże blaszane sprawdzają się bez względu na rodzaj posiadanego auta.

Wielu właścicieli domów decyduje się na zakup takich konstrukcji z dodatkowymi drzwiami, prócz typowo garażowych, aby w łatwy sposób móc wchodzić i wychodzić. W dzisiejszych czasach mamy możliwość przygotowania takich projektów w ten sposób, że będą one idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Wybieramy kolor i typ blachy, rozmiar projektu, typ dachu i wszystkie inne parametry. Możemy zdecydować się nawet na konstrukcje, które wyglądają jak drewniane. Łatwo jest również zmienić ich wygląd i pomalować.

Wiele osób zastanawia się, czy blaszane garaże będą odpowiednie, by zrobić w nich warsztat, ale nie ma z tym problemu. Przy dzisiejszych technologiach izolacyjnych łatwo rozwiązać wszystkie problemy.

Nowoczesne garaże z polietylenu

Ciekawym rozwiązaniem są kompaktowe garaże, które wyglądają jak wielkie namioty. Na metalowym stelażu instaluje się tkaninę z polietylenu, która jest bardzo mocna. Powinna ona wytrzymać silny wiatr i złą pogodę. Najlepszej jakości modele są w stanie wytrzymać nawet jeżeli tkanina ma rozdarcie lub dziurkę, ponieważ szwy zgrzewane są razem.

Takie rozwiązanie możemy postawić szybko na naszej posesji, ale nie jest to najlepsze wyjście na stałe. Na ścianach nie będziemy mogli zawiesić narzędzi i ciężko będzie go ocieplić tak, aby zorganizować w środku warsztat, w którym będziemy mogli pracować niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Drewniane garaże

Pomimo tego, że nie jest to nowy materiał, to wciąż nawet najnowocześniejsze projekty są wykonywane z drewna. Takie garaże doskonale prezentują się w każdym stylu i świetnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnej roli przechowywania pojazdów, jak i miejsce, gdzie możemy przechowywać narzędzia, mogą być też warsztatem. Występują one w wielu rozmiarach i możemy je zaprojektować tak, aby były idealnie dopasowane do naszych potrzeć. Zamawiając je możemy wybrać dostarczenie zestawu elementów, które złożymy sami. Wtedy dostaniemy już przycięte materiały dzięki czemu będzie nam łatwiej go postawić samemu na naszej posesji. Możemy też zdecydować się na to, że ktoś nam postawi budynek.

W dzisiejszych czasach zwraca się szczególną uwagę na drewno z którego chcemy go wykonać. Muszą to być konkretne gatunki, które będą odporne na warunki pogodowe panujące w naszym kraju. Oznacza to, że muszą sobie one radzić z gorącem, zimnem, suszą i wilgocią. Nie jest to łatwe zadanie i niestety odpowiednio dobrane drewno jest zazwyczaj dość drogie. Co więcej musi zostać ono zabezpieczone przed owadami, bakteriami, grzybami, gryzoniami i innymi czynnikami, które mogą doprowadzić do jego rozkładu.

Przy garażach drewnianych łatwo będzie nam je pomalować i zmienić ich kolor. Musimy jednak pamiętać, że co jakiś czas będziemy musieli zainwestować nasz czas i pieniądze w konserwację takiego budynku. Będzie on bowiem zmieniał kolor od słońca i poddawał się działaniom czynników meteorologicznych.