Wrocławski Biznes

Przygotuj własną stronę intenetową

9 września 2015 at 08:32 By

strony internetowe x-fot

Przygotowanie dobrej strony internetowej może znacząco wpłynąć na wizerunek firmy. Ile razy spotykamy się z rozczarowującą witryną, tyle razy pamiętajmy o tym uczuciu, tworząc własną stronę.

Podstawowe błędy

Jednym z podstawowych błędów czy raczej niedociągnięć są widoczne niedoróbki. Często zdarza się, że strony internetowe są bardzo ciekawe – nie powinny stanowić jedynie prostej wizytówki firmy, która niewiele różni się od swojego papierowego odpowiednika. A skoro mamy do wykorzystania tyle narzędzi, szkoda ograniczać się do najprostszych rozwiązań, tym bardziej, że w prosty sposób można wypromować własną firmę, tworząc ciekawą witrynę i dbając o jej obecność w sieci.

 strony internetowe x-fot

Projektowanie stron warto zacząć od dobrego planu. Niech to nie będzie mieszanka przypadkowych informacji, źle dobranych zdjęć i fatalnego zestawienia kolorów, ale świadomie skomponowana całość. Dobre wykonanie strony może wiele powiedzieć o jej twórcy, którym w domyśle klienta jest firma czy osoba reklamująca swoje usługi, produkty czy działalność.

Dobre strony internetowe

Bardzo ważna jest merytoryczna zawartość strony. Oprócz dobrze podanych danych kontaktowych, które są w widocznym miejscu, tak że łatwo je znaleźć, warto opowiedzieć coś więcej o swojej działalności. Jeśli ktoś szuka informacji na temat dobrych mechaników samochodów w okolicy Krzyków, może trafić w Internecie na stronę twojego zakładu – na przykład na Sztabowej albo nieco dalej, na Modlińskiej czy na Odkrywców. Dobrze jest wówczas opisać specyfikę swojej pracy – czy w warsztacie można naprawić samochody osobowe i dostawcze, czy tylko określone marki. Jakie konkretnie usługi można nabyć w tym miejscu – warto także podać przybliżony cennik.

komputery

Wiele przedsiębiorstw decyduje się dodać krótki opis historii swojej działalności, zwłaszcza jeśli są obecni na rynku od kilku, kilkunastu lat i mają czym się pochwalić w kwestii zaufania klientów, osiągnięć, może nawet jakichś wyróżnień. Jeśli dodatkowo uzupełni się opisy aktualnymi zdjęciami, tym łatwiej pozyskać zainteresowanie osób, które przeglądają naszą stronę. Ciekawa forma graficzna tylko wzmocni pozytywne wrażenie, jakie wywołuje dobrze przygotowana witryna internetowa.

Tagi: , ,