Atrakcje Turystyczne

Gdzie wybrać nocleg na weekend we Wrocławiu?

20 stycznia 2022 at 09:41 By

Pokoje Wrocław

Wrocław jako stolica Dolnego Śląska, miasto spotkań o długiej, ciekawej ale skomplikowanej historii ma wiele do zaoferowania turystom, mieszkańcom oraz stałym bywalcom. Osoby w każdym wieku znajdą tu mnóstwo atrakcji, dlatego warto spędzić weekend w stolicy Dolnego Śląska. 

Jak spędzić weekend we Wrocławiu?

Wybór atrakcji we Wrocławiu zależy od tego, w jaki sposób planujemy spędzić czas. Jeśli naszym celem będzie ZOO, to warto znaleźć nocleg w jego pobliżu, albo w centrum miasta z możliwością szybkiego dojazdu do wielu atrakcji stolicy Dolnego Śląska. 

Ze względu na atrakcyjną lokalizację trzeba się liczyć z większymi nakładami finansowymi poniesionymi na jego opłacenie. Warto wobec tego wybrać pokoje we Wrocławiu, które będą  dobrze skomunikowane z wszystkimi dzielnicami miasta, a jednocześnie atrakcyjne pod względem położenia w otoczeniu zieleni, z własną restauracją serwującą pyszną kuchnię dla każdego, w której będzie można spożyć posiłek przed wyruszeniem na zwiedzanie Wrocławia lub po powrocie do hotelu. Jest to szczególnie ważne w przypadku spędzania weekendu z rodziną, w której są dzieci. 

Wybór odpowiednich pokoi we Wrocławiu jest gwarancją udanego pobytu w tym pełnym atrakcji mieście. Komfortowy nocleg na jego obrzeżach daje możliwość odpoczynku i relaksu.

O czym należy pamiętać planując weekend we Wrocławiu?

Na weekend do Wrocławia warto przyjechać w piątkowe popołudnie, aby poświęcić wieczór i całą sobotę na zwiedzanie atrakcji miasta. Piątkowy wieczór jest doskonałym momentem na spacer po mieście. Niektóre z hoteli dostępne są dla nowo przybyłych gości od godziny 14, co umożliwia wykorzystanie piątkowego popołudnia i wieczoru na zwiedzanie atrakcji, jakie oferuje miasto.  

Pokoje Wrocław

Jakie atrakcje Wrocławia warto zwiedzić?

Weekend we Wrocławiu warto rozpocząć od zwiedzania samego serca stolicy Dolnego Śląska, którym jest Rynek. Jego centrum pełne jest zabytków, kolorowych kamienic z ciekawą historią i oczywiście ratusza. 

  • Wrocławski Rynek ma niemal 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, co sytuuje go wśród największych placów targowych w Polsce. Położony w centrum gotycki ratusz został zbudowany etapami przez 250 lat, a jego najstarsze części pochodzą z XIII wieku. Kiedyś był siedzibą władz miasta i sądu, obecnie swój gabinet ma tu prezydent, odbywają się w nim także posiedzenia Rady Miejskiej, stanowi również oddział Muzeum Miejskiego. W okolicy wrocławskiego Rynku można znaleźć najwięcej popularnych rzeźb krasnoludków, a za kamieniczkami Jaś i Małgosia znajduje się wejście do podziemnej ich krainy. Pomnik Aleksandra Fredry usytuowany na wrocławskim Rynku stał wcześniej we Lwowie. W jego sąsiedztwie można podziwiać fontannę, która powstała w 2000 roku.
  • Kolejną atrakcją Wrocławia jest Ostrów Tumski. To najstarsza dzielnica miasta pełna niezwykłych zabytków. Urocze latarnie oświetlające swoim światłem zabytkowe budowle tego urokliwego miejsca własnoręcznie zapala o zmroku latarnik. Z wież kościoła świętej Marii Magdaleny położonych na wysokości 45 metrów, które łączy Most Pokutnic można podziwiać panoramę miasta. Legenda związana z tym miejscem głosi, że zamykano tam młode kobiety, które prowadziły rozpustny tryb życia, odrzucając kolejnych mężczyzn starających się o ich rękę. Karą dla nich miało być zamiatanie mostka bez możliwości jego opuszczenia. Niektóre rzucały się z niego, dlatego wierzono, że ich dusze zawodzą i jęczą w okolicach kościoła. 
  • Na szczególną uwagę rodzin z dziećmi zasługuje wrocławskie ZOO, które należy do największego tego rodzaju miejsca w Polsce. Niezwykle atrakcyjne jest tu m.in. Afrykarium, poświęcone tylko zwierzętom Afryki. Można spotkać tam między innymi duże gatunki żółwi, kolorowe ryby, manaty, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle.
  • Wyjątkowym miejscem widokowym jest biurowiec Sky Tower, z którego można podziwiać piękną panoramę miasta i okolic aż po górę Ślężę, Śnieżkę czy Chełmiec. 

Pokoje Wrocław

  • Niezwykle interesującym miejscem na mapie miasta jest Hydropolis, które jest centrum wiedzy łączącym ze sobą walory edukacyjne z wystawą o wodzie. Zwiedzający odkrywają różnorodne procesy, w których bierze udział woda, od tych pełnionych w ciele człowieka po prądy oceaniczne, kształtujące klimat na Ziemi. To doskonałe miejsce na wycieczkę z dziećmi. 
  • Na zakończenie weekendu we Wrocławiu można udać się na spacer szlakiem wrocławskich krasnali według bezpłatnej mapy pobranej z Centrum Informacji Turystycznej.