O Wrocławiu

Majówka we Wrocławiu – co można w tym czasie zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

16 marca 2022 at 20:45 By

Majówka to czas, gdy temperatury rosną, przyroda zieleni się coraz mocniej i… pojawiają się coraz liczniejsze atrakcje! Pora zatem postawić pytanie, na co można liczyć, świętując pierwsze dni maja we Wrocławiu?

3-majówka – najpopularniejszy festiwal Wrocławia

Jedną z wizytówek Wrocławia jest odbywający się każdego roku festiwal muzyczny 3-majówka. I nie bez powodu tak się dzieje, jako że podczas 3 dni gorącej uczty muzycznej na scenie pojawiają się nie tylko początkujący młodzi artyści, lecz też wielkoformatowy sławy polskie i zagraniczne. W tym roku na 3-majówce pojawią się tacy muzycy jak Kwiat Jabłoni, Hunter, Dżem, Korpiklaani, Artur Rojek, happysad, Brodka, Pidżama Porno i wielu innych.

Gitarowy Rekord Guinnessa

Kolejna gratka dla melomanów – tym razem jednak możesz być nie tylko dobrze się bawiącym słuchaczem – tutaj możesz zostać aktywnym uczestnikiem! O co chodzi? Jeśli pasjonujesz się grą na gitarze, możesz śmiało za nią chwycić i razem z innymi spróbować wspólnie zagrać utwory Santany oraz piosenkę Jimiego Hendrixa “Hey Joe”. Wyzwanie jest dosyć duże, jako że dotychczas nie pobito osiągniętego w 2018 roku, kiedy to jednocześnie zagrało aż 7411 gitar! Nie pozostaje Ci zatem nic innego, jak jechać do Wrocławia i dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu historycznych rekordów w świecie muzyki.

Spacer Śladem Wrocławskich Krasnali

Jedne widoczne z daleka, inne nieco ukryte… Towarzyszące na co dzień mieszkańcom i turystom krasnale z miejsca chwytają za serce i poprawiają humor. Krasnalowa społeczność na tę chwilę liczy sobie około 400 członków, przy czym można najprawdopodobniej stwierdzić, iż wszyscy razem i każdy z osobna ma już od dawna status honorowego obywatela. Same krasnale jednak honorem się nie unoszą i bardzo chętnie pozują do zdjęć. Jeśli zatem zapragniesz umilić sobie czas w towarzystwie dawnych bojowników Pomarańczowej Alternatywy, zarezerwuj sobie na to co najmniej 2 godziny.

Tropem tajemnic Dolnego Śląska

Lubisz zagadki? W takim razie na pewno z entuzjazmem zgłębisz tajemnice Gór Sowich w ramach projektu Riese/Olbrzym. Filarami pomysłu są Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie, a przede wszystkim historia, jaka im towarzyszy, a obejmuje pełen grozy czas II WŚ. Jeśli projekt Cię zaciekawi, udaj się koniecznie na górę Włodarz, a raczej zwiedź jej podziemia, w których mieści się m.in… kino, w którym poznasz historię powstania kompleksu Riese.

Gdzie szukać najlepszego miejsca na nocleg?

Planując majówkę we Wrocławiu, musisz przygotować się nie tylko na utrudnienia na drogach, lecz też w poszukiwaniu najlepszego noclegu. Okazuje się bowiem, że nawet pomimo bogatej oferty turystycznej, licznych stron internetowych i zyskujących coraz większą popularność i oszczędzających czas porównywarek, wiele osób wciąż nie znajduje oferty idealnej dla siebie. Czas to zmienić! A pierwszym krokiem do tej zmiany niech będzie zajrzenie do wyszukiwarki z noclegami we Wrocławiu fajnewczasy.pl – jest to katalog internetowy, zawierający zweryfikowane oferty noclegowe nie tylko w popularnych wśród turystów miejscowościach, lecz też i w tych, które dopiero powoli odkrywamy.