Wrocławski Biznes

Lista specjalizacji w których znajdziesz pracę w IT we Wrocławiu

4 czerwca 2019 at 15:34 By

oferty pracy it wrocław

Mówi się o ich wysokich zarobkach i niezwykle lukratywnych zleceniach. Nie będzie przesadą, jeśli powie się, że jest w tym sporo prawdy. Programiści, to obecnie jedna z najlepiej opłacanych grup zawodowych w Polsce i na świecie. Nie tylko ze względu na specyficzne umiejętności, ale i fakt, że nadal niewiele osób decyduje się na tę konkretną ścieżkę kariery.

Rozwój technologiczny i wciąż poszukiwani programiści

Nie ma się co oszukiwać, rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że na samym polskim rynku brakuje mniej więcej trzydziestu tysięcy programistów. Zawód ten jest niezwykle pożądany między innymi dlatego, że w dzisiejszej dobie praktycznie każda branża angażuje już informatyków i ludzi zajmujących się szeroko pojętym kodowaniem.

Z tego powodu znalezienie pracy w branży IT, oczywiście przy odpowiednim wykształceniu i doświadczeniu nie stanowi w zasadzie żadnego problemu. Na zatrudnienie liczyć mogą nawet studenci ostatniego roku, o ile rzecz jasna wykażą się choćby kilkoma zrealizowanymi w ich trakcie projektami. Z reguły rynek poszukuje zarówno analityków danych, jak i programistów z określoną i konkretną specjalizacją. Niezmiennie najczęściej poszukiwani są ci, którzy wykształcili się w językach C i Java. To jednak nie wszystko. Jak zatem przedstawia się lista specjalizacji  w obszarze IT w których można znaleźć pracę?

Lista specjalizacji dla IT

Ciągłe poszerzanie usług z zakresu IT wymaga coraz to nowych rozwiązań. Informatyzacja społeczeństwa sprawiła bowiem, że konkretni specjaliści doskonalący się w nowoczesnych trendach stali się po prostu konieczni. Zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław, gdzie duże przedsiębiorstwa mają swoje własne działy IT.

Na chwilę obecną specjalności informatycznych, które są najpowszechniejsze jest około dwadzieścia. Są wśród nich programiści, którzy zajmują się zleceniami w konkretnych językach programowania. Specyficzną niszą jest tu budowanie i regularne rozwijanie stron www. Ludzi, którzy się tym zajmują nazywa się web developerami. Wśród nich są i tacy, którzy wybrali ścieżkę kariery front end developera, jak i tacy którzy wyspecjalizowali się, jako back end developerzy. Ci pierwsi zajmują się tym, co na pierwszy rzut oka widzi dany użytkownik. Chodzi oczywiście o szatę graficzną strony i jej design. Z kolei do zadań back end developerów zalicza się wszystko to, co choć niewidoczne sprawia, że dana witryna po prostu działa. Full stack, a więc developerzy którzy łączą obydwa stanowiska to już wyższa półka. Z racji tego, że wymagana jest od nich ogólna wiedza, mogą jednak liczyć na większe wynagrodzenia.

Idąc dalejjedną z nowych specjalizacji jest na przykład stanowisko „big data”, związane z dużymi zbiorami danych, a konkretniej z zarządzaniem nimi i ich przetwarzaniem. Nie bez znaczenia są też specjalizacje, które koncentrują się na tak zwanych usługach w chmurze, a więc „broker cloud” czy „cloud computing engineer”. Do nowo powstałych stanowisk zaliczyć można też „developera 3D”, który w zakresie VR/AR i MR tworzy oprogramowania dla platform skupiających się na wirtualnej rzeczywistości.

java developer wrocław

Wrocław oferty pracy w IT

Choć znalezienie pracy dla programisty, szczególnie takiego który wykształcił się w zakresie nowo powstałej, niszowej specjalizacji, nie powinno stanowić większego problemu, na terenie miasta Wrocławia działa specjalna agencja rekrutacyjna, która na wzór swojego brytyjskiego odpowiednika www.hrgo.co.uk zrzesza kandydatów do pracy w IT.

Odwiedzając witrynę www.hrgorecruitment.pl możemy znaleźć dla siebie odpowiednie stanowisko, bez względu na swoją specjalizację. Na stronie znajdziemy pracę dla programistów Java, Angular, Ruby, Android, Python, C++ czy Javascript i Magento.  Agencja rekrutacyjna HR GO Recruitment jest zawsze pod ręką, by pomóc i zgodnie z możliwościami swoich kandydatów dopasować do nich odpowiednie oferty. Rejestracja w www.hrgorecruitment.pl daje też możliwość wyprzedzenia konkurencji. Zleceniodawcy ogłaszają się tam bowiem, zanim ich oferta trafi na ogólnodostępne portale z ogłoszeniami o pracy. I choć wizja zbudowania na polskim rynku marki specjalizującej się w rekrutacji IT jest stosunkowo świeża, już widać, że ma wielki potencjał.