Nieruchomości we Wrocławiu

Działki budowlane we Wrocławiu

20 sierpnia 2015 at 09:00 By

Ile kosztują działki budowlane

Jakie mamy możliwość, gdy chcemy kupić działki budowlane?

Jeśli chcemy zamieszkać w swoim własnym domu, jaki przy okazji także sami wybudujemy, to na pewno warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie mamy do wykorzystania. Dzisiaj wiele osób stara się jak najbardziej zaoszczędzić na kupnie nieruchomości, a więc wykorzystywane są rozmaite propozycje, dzięki którym rzeczywiście można zapewnić sobie komfortowe opcje. Dzisiaj na pewno warto pomyśleć o tym jak kupić działkę budowlaną w korzystny sposób. Zależy nam na atrakcyjnej cenie, jednocześnie budowa domu zazwyczaj trwa dość długo, zwłaszcza jeśli sami wszystko finansujemy, więc powoli oszczędzamy na każdy wydatek, z jakim mamy do czynienia. Powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację, należy przewidywać. Kupując działkę nad wodą ryzykujemy podtopienia sezonowe lub całościowe jeśli rzeka należy do większych i raczej nieoczyszczanych. Z problemami możemy się spotkać kupując także jeden z pierwszych gruntów na nowym terenie inwestycyjnym. Na początku jesteśmy tam sami…ale po latach – mamy sąsiadów tuż za oknem. Najlepiej decydować się na działkę budowlaną nieco odległą od innych lub obrzeżną.

Działka rolna – czy to sposób na zysk?

Wiele osób decyduje się na kupno działki rolnej. Warto sprawdzić plany zagospodarowania terenu, może się okazać, że w najbliższej przyszłości takie działki zostaną zmienione na działki budowlane, a my nie będziemy musieli w to w żaden sposób ingerować, więc rzeczywiście jest to doskonała opcja do wykorzystania i należy się właśnie na tym skupić. Jeśli jednak nie chcemy zdecydować się na budowę domu zawsze możemy uatrakcyjnić działkę rolną, a nawet dowieźć dobrej jakości ziemi i sprzedać ją drożej – z zyskiem – niż zakupiliśmy. Takie rozwiązania są rzadkie, ale jeśli sami włożymy w to finanse z pewnością nie stracimy. Taka opcja jest możliwa do wykorzystania w momencie, gdy nie spieszy nam się z budową domu, dobrze jest zatem wziąć takie rozwiązania jako jedną z alternatyw.

Ile kosztują działki budowlane

Działki budowlane są znacznie droższe niż te rolne, ale od razu mamy spełnione wszystkie warunki, jakie są niezbędne do tego, by wybudować swój wymarzony dom – polecamy zapoznać się z cenami u źródła. Trzeba zatem koniecznie zdecydować się na taki zakup działki, jaki będzie w naszej sytuacji najbardziej trafny, czasami możemy trafić na prawdziwą promocję, ale wtedy dobrze jest razem z pośrednikiem dokładnie prześwietlić ofertę – może to wiązać się z jakimś haczykiem. Dzisiaj wiele osób decyduje się właśnie na budowę własnego domu.

Czynniki, które decydują o cenie działki

Możliwości mamy zatem całkiem sporo. Warto się zastanowić nad tym, jaka działka będzie dla nas najbardziej korzystna – pod względem położenia, wielkości czy łatwości podpięcia mediów. Ceny działek są dość wysokie, więc na pewno opłaca się nieco bardziej rozejrzeć po rynku nieruchomości – warto odwiedzić biura nieruchomości, sprawdzić ogłoszenia w sieci, popytać bliskich i znajomych. Dzisiaj mamy sporo opcji do wykorzystania, więc można taką inwestycję dopasować do swoich wymagań i możliwości, by być całkowicie zadowolonym z wyboru. We Wrocławiu za działkę zapłacimy średnio 200-240 tys. złotych, za najlepsze musimy zapłacić nawet 320 tys. złotych, za najgorsze – 150.

Tagi: , , , , ,