Usługi we Wrocławiu

Fotografowanie noworodka – łatwe zadanie?

22 marca 2019 at 09:16 By

fotografia noworodkowa Wrocław

Świeżo upieczeni rodzice z pewnością chcieliby mieć pamiątkę z okresu noworodkowego swojego dzieciątka. Jest ono wtedy takie małe i urocze.

Ciężko od takiego maluszka oderwać wzrok, zwłaszcza że przeważnie tak małe dziecko przez większość czasu śpi. Ogromnym plusem sesji noworodkowych jest to, że zatrzymują one na zdjęciach te jakże ulotne chwile. Nowo narodzone dziecko nie będzie długo takie malutkie. Nie bez powodu mówi się, że małe dzieci rosną jak na drożdżach. Ani się rodzice nie obejrzą, a ich szkrab będzie już dużo większy i przede wszystkim starszy.

Czy sesja noworodkowa jest łatwa do wykonania?

Sesja noworodkowa jest zdecydowanie jedną z najłatwiejszych sesji dziecięcych, jakie się wykonuje! Dlaczego? Dlatego, że tak małe dziecko przez większość czasu śpi, a w śnie przyjmuje naturalne pozycje, jakie przyjmowało jeszcze w czasie, gdy mieszkało w brzuchu matki. To sprawia, że tak małe dzieci fotografuje się naprawdę dobrze, a wyniki takich sesji zawsze dobrze się prezentują. Noworodek nie jest jeszcze na tyle dużym maluszkiem, by ciągle się wiercić i biegać po całym studiu fotograficznym.

Sesja noworodkowa Wrocław

Kolejnym ułatwieniem jeżeli chodzi o sesje noworodkowe jest to, że odbywają się one w większości przypadków w domach dzieci. Dzięki temu maluszki nie są narażone na stres związany z podróżą do studia fotograficznego. Także wszystkie niezbędne ciuszki i akcesoria, które chce się wykorzystać podczas sesji, są na miejscu. Przed pojawieniem się fotografa należy wyłącznie ogrzać pomieszczenie, w którym będzie odbywała się sesja do takiej temperatury, która będzie odpowiednia dla tak małego dziecka.

Warto jest także wiedzieć, że sesje noworodkowe są dosyć szczególne jeszcze z jednego względu. Dlatego, że przeważnie trwają około 3 godziny. Jest to związane z trybem, w jakim funkcjonuje małe dziecko. Przez ten czas może ono się rozbudzić i zrobić głodne. Warto jest więc przestrzegać właśnie tej reguły. Efekty końcowe i tak będą śliczne, właśnie ze względu na małą ruchliwość maluszka.

Czy łatwo jest umówić się na sesję noworodkową?

Często ma się wrażenie, że do fotografów należy umawiać ze znacznym wyprzedzeniem. Niemniej nieco inaczej sprawa ma się w przypadku fotografów zajmujących się sesjami noworodkowymi. Oczywiście nadal trzeba się umówić, jednak taki fotograf jest znacznie bardziej wyrozumiały od innych. Przede wszystkim zdaje on sobie sprawę z tego, że termin porodu jest płynny i rozwiązanie może nastąpić wcześniej lub później niż wyznaczony termin. Niemniej jednak, w momencie, w którym rozwiązanie nastąpi można już umówić się z fotografem na sesję, która może odbyć się nawet w przeciągu kilku dni. Dzięki temu na zdjęciach można uchwycić dziecko jak jest jeszcze bardzo malutkie.

Kogo wybrać do fotografowania noworodka?

Fotografia noworodkowa Wrocław

Noworodki to rozkoszne maluszki, które jednak mają swoje potrzeby. Osoba, która zajmuje się fotografią noworodkową powinna zdawać sobie sprawę z tych potrzeb. Taka osoba powinna mieć podejście do dzieci, a także odpowiednią dozę cierpliwości. Oczywiście nie obejdzie się bez dobrego oka, które będzie w stanie uchwycić najlepsze ujęcia.

Osoba, którą warto jest wynająć do sesji noworodkowej powinna zatem posiadać doświadczenie w przeprowadzaniu takich sesji. Dzięki temu będzie wiedziała, jak funkcjonują maluszki w pierwszych dniach życia i jak można je w najlepszy sposób sfotografować.

Dlaczego warto jest zamówić sesję noworodkową?

Zdecydowanie warto jest zamówić sesję noworodkową dlatego, że dziecko długo takie malutkie nie pozostanie, a warto jest mieć wspomnienia z tego czasu. Zdecydowanie jest to magiczny czas, który przewraca do góry nogami życie rodziców.

Dzięki takiej sesji można rozpocząć utrwalanie na zdjęciach tego, w jaki sposób dziecko się rozwija. Takie zdjęcia mogą później zostać wywołane i powieszone w widocznym miejscu lub włożone w ramkę. Wynikami sesji można także pochwalić się na swoich mediach społecznościowych. Dobrej jakości zdjęcia z pewnością wzbudzą uwagę i rozczulą niejedno serce.

Artykuł o sesji noworodkowej powstał dzięki poradom fotografa z Wrocławia. Dorota Pawluk zawodowo zajmuje się wykonywaniem sesji noworodkowych i dziecięcych.

Tagi: , ,