Usługi we Wrocławiu

W czym pomoże ci adwokat?

4 listopada 2016 at 15:43 By

Słysząc słowo adwokat od razu przed oczami staje nam sąd. Pierwszym skojarzeniem są jakieś kłopoty z prawem. Dopiero w dalszej kolejności na myśl przychodzi rozwód czy spadek. Oprócz tego ostatniego, przytoczone przykłady kojarzą się raczej negatywne. Trudno żeby było inaczej. Watro jednak pamiętać, że usługi prawnika to nie tylko rozwody czy pomoc przy kłopotach z prawem. Można też uzyskać porady w sprawie kierowania firmą. Na przykład, jeśli chodzi o ochronę danych osobowych.

Pomoc dobrego adwokata jest nieoceniona

Prowadząc każdą działalność gospodarczą mamy, w różnym stopniu, do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych. Nawet, jeśli baza danych nie jest duża, nadal podlega ścisłym regulacją prawnym. Pracując na tej bazie musimy przestrzegać tych regulacji. W czym więc pomoże nam adwokat?

Kancelaria prawna udzieli nam wsparcia w kilku aspektach. Pierwszy z nich to analiza naszego zbioru danych. Dokładnie sprawdzi czy posiadamy odpowiednią dokumentację wykorzystywanych systemów informatycznych. Następnie przyjrzy się naszej polityce bezpieczeństwa informacji. Sprawdzi zabezpieczenia fizyczne i techniczne. W razie uchybień możemy liczyć na propozycje ulepszeń.

Na nasze życzenie, prawnik dokładnie sprawdzi czy przy przetwarzaniu danych, robimy to zgodnie postanowieniami ustawy o ochronie danych osobowych. Przygotuje lub zweryfikuje dokumentację wymaganą przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Pomoc adwokata to także wypełnienie wniosków do GIODO celem zgłoszenia nowych zbiorów danych do rejestracji lub aktualizacji.dobry adwokat Wrocław

Profesjonalna pomoc prawna pozwoli ci wybrnąć z niejednej trudnej sytuacji. Dobry adwokat Wrocław to nieoceniona pomoc nie tylko w sprawach przed sądem, ale również w zbieraniu dokumentów i nie tylko.

Profesjonalna kancelaria adwokacka to…

Często słyszymy o przetwarzaniu danych osobowych. Czy jednak każdy wie, co to dokładnie znaczy? Dokładnie ujmując, są to wszystkie czynności, jakie przeprowadzimy na czyichś danych osobowych, a konkretnie to:

  • zbieranie
  • przechowywanie
  • utrwalanie
  • opracowywanie
  • zmienianie
  • udostępnianie
  • usuwanie

By robić to zgodnie z prawem potrzebujemy osoby przeszkolonej z tego zakresu. Pracownicy kancelarii prawnej mają uprawnienia do przeprowadzania tego typu szkoleń. Jak widać mamy dostęp do kompleksowych usług dotyczących baz danych. Dzięki szkoleniom, nasi pracownicy będą dokładnie wiedzieli jak obchodzić się z danymi osobowymi. Nie przydarzy nam się złamanie przepisów spowodowane niewiedzą.

Kompleksowe usługi

Prawnik to nie tylko pomoc w sprawie rozwodu czy problemów z prawem. To nie tylko porady w sprawie spadku. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na pomoc adwokata w sprawie przetwarzania danych osobowych. Każda firma ma do czynienia z tym zagadnieniem. Gromadzi dane klientów i pracowników. Wszystkie czynności wykonywane na takiej bazie danych regulują surowe przepisy. Warto, więc poprosić prawnika by sprawdził czy wszystko robimy zgodnie z regulacjami. Dowiemy się, czy wszystko odbywa się we właściwy sposób i czy posiadamy odpowiednie zabezpieczenia.

Tagi: , , ,