Zdrowie Wrocławianina

Usuwanie zmarszczek – kiedy się na to zdecydować?

12 października 2018 at 10:27 By

zabieg na zmarszczki koszalin

Zmarszczki są pierwszą oznaką starzenia się organizmu. Jest to powód do zmartwień dla wielu osób dlatego też większość z nich decyduje się na zakup kremu przeciwko zmarszczkom. Niektóre z nich wybierają natomiast zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Oba te sposoby są bardzo dobre na zapobiegnięcie szybkiego starzenia się skóry, więc warto z nich skorzystać. Kiedy widzimy, że w wieku dwudziestu sześciu lat mamy dość głębokie zmarszczki, a nasze bruzdy między nosem a ustami również są mocno pokaźne, warto zdecydować się na jeden ze sposobów pozbycia się zmarszczek. Jest to tak naprawdę jedyna droga, ponieważ nie zawrócimy czasu i nie odzyskamy dawnej sprężystości skóry.

Pozbycie się problemu za pomocą kremów, maseczek i peelingów

Od dawna bardzo popularne są wszelakie kremy. Można wybierać, od rodzaju wieku, zapachu czy dodatków. Istnieją kremy odpowiednie dla praktycznie wszystkich rodzajów skóry – na przykład, odpowiednie do naszego wieku, tak zwane ‘’30+’’ i inne. Zależy kto ile ma lat, taki wybierze sobie krem. Można również wybierać pomiędzy różnymi zapachami. Zawartość kremów też jest różna więc tak naprawdę, żeby znaleźć odpowiedni krem, trzeba się nieco natrudzić. Zazwyczaj w kremach przeciwzmarszczkowych króluje aloes i jego właściwości nawilżające.

zabieg na zmarszczki koszalin

Często występują również oliwki jako świetne źródło naturalnego oleju. Peelingi i maseczki mają różne postacie i konsystencje, więc wybór jest naprawdę ogromny. Warto wybrać sobie zestaw maseczka + peeling + krem. Jeden podstawowy składnik, który zawierają wszystkie elementy będzie najodpowiedniejszy dla nas.

Skorzystanie z zabiegu wygładzania zmarszczek

Zabieg,  w trakcie którego wstrzykiwany jest kwas hialuronowy, również jest skuteczny i ponoć bardziej trwały. Kwas ten występuje naturalnie w naszej skórze długo utrzymując ją sprężystą, gładką i odpowiednio twardą. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze znacznie spada. Warto jest skorzystać z takiego zabiegu.

Wstrzykiwanie kwasu trwa niedługo, a efekt jest widoczny od razu.Zabieg taki należy stosować około co rok lub co dwa lata, w zależności od preferencji naszej skóry, ilości wstrzykniętego kwasu i naszego wieku.

Substancja, którą wstrzykuje się w skórę jest jak najbardziej naturalna, nie trzeba się więc obawiać żadnego uczulenia.

Ewentualne skutki uboczne walki ze zmarszczkami

Jak w przypadku różnych zabiegów czy środków leczniczych, także po wstrzyknięciu syntetycznego kwasu hialuronowego mogą wywołać niegroźne efekty uboczne. Nieliczne skutki uboczne występują także po zabiegu tym środkiem.

Jak dodaje Top Laserlekkie zaczerwienienie widoczne na twarzy, obrzęk, mogą pojawić się również zasinienia.

Objawy te występują w miejscach ukłucia igłą. Na szczęście takie efekty uboczne nie trwają długo – zazwyczaj znikają po kilku dniach. Nie należy się więc martwić, ponieważ nic poważnego nie grozi naszemu zdrowiu, a tym bardziej życiu.

Tagi: