Zdrowie Wrocławianina

Stomatologia estetyczna coraz bardziej popularna we Wrocławiu

9 października 2018 at 15:25 By

stomatologia estetyczna wrocław

Zabiegi stomatologii estetycznej zaczęły ostatnimi czasy cieszyć się coraz większą popularnością nie tylko we Wrocławiu, ale także i w całej Polsce. Ludzie coraz chętniej wybierają się do dentysty nie tylko na leczenie zębów, ale także na zabiegi poprawiające ich wygląd. Prym wiedzie wybielanie zębów oraz odbudowy kompozytowe. Także licówki coraz częściej wybierane są przez polskich pacjentów. Co warto zatem wiedzieć o stomatologii estetycznej, nastawionej na poprawę wyglądu zębów?

Nie tylko zdrowy, ale także piękny uśmiech

Wybielanie zębów jest bardzo popularnym zabiegiem stomatologii estetycznej. Osoby, których zęby nie są naturalnie idealnie białe, lub osoby, które poprzez picie kawy, herbaty, wina lub innych napojów, nabawiły się przebarwień, coraz częściej decydują się właśnie na wybielanie zębów. A w jaki sposób takie wybielanie zębów przebiega w gabinecie dentystycznym? To zależy od metody, bo metod jest wiele.

Popularnymi metodami wybielania zębów, jest metoda nakładkowa, gdzie na zęby nakładana jest specjalna nakładka. Jest to metoda, która może być wykonywana w domu. Oprócz tego metoda wybielania zębów poprzez specjalne lampy, także jest popularna – może ona być jednak wykonywana wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Są to metody relatywnie tanie

stomatologia estetyczna wrocław

Skontaktuj się z gabinetem stomatologicznym Dentalium, który zadba o estetykę twojego uśmiechu!

Oprócz tych metod, można także wybrać wykonanie licówek, które całościowo poprawią wygląd zębów, nie tylko ich kolor, ale także wielkość oraz kształt. Licówka to bardzo cieniutki kawałek materiału, który naklejany jest na powierzchnię zęba. Licówka może być wykonana z wielu różnych materiałów – od porcelany (takie licówki są najpopularniejsze) do kompozytu.

Protezy, implanty, korony

W przypadku, gdy zęby są zepsute, bądź są także braki w uzębieniu, to doskonałą popularnością cieszą się zabiegi protetyczne, które również mają za cel zwiększenie atrakcyjności uśmiechu. Człowiek ma do wyboru protezy, implanty oraz korony.

Korona to część zęba, która widoczna jest w trakcie uśmiechania się. Jeżeli naturalny ząb jest zniszczony do tego stopnia, że nie da się go uratować, wtedy właśnie wstawiana jest korona, która jest cementowana. Co to oznacza? Takiej korony nie da się wyjąć, jest ona stała. Za pomocą korony, tak samo, jak przy pomocy licówek, można zmienić kolor, kształt oraz wielkość zęba. Jest wiec to zarówno rozwiązanie zdrowotne, jak i estetyczne.

Jeżeli natomiast chodzi o implanty, to zbudowany jest on z części, która jest umocowywana w kość, oraz z części wierzchniej, czyli korony. Implant jest więc stałą protezą całego zęba, a nie tylko tej jego części, która widoczna jest w trakcie uśmiechania się. Jest to świetna opcja dla tych osób, które chcą ponownie zyskać piękny uśmiech, po tym jak stracili własne zęby, lub ułamali je bądź ukruszyli.

Estetyka jest równe ważna

Nic dziwnego, że stomatologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna zarówno w dużych miastach, takich jak Wrocław, jak i w miejscowościach mniejszych. Za pomocą stomatologii estetycznej można pozbyć się naprawdę wielu problemów ze zgryzem, a co za tym idzie, wyleczyć się z kompleksów.

Ważne jest jednak to, aby zabiegi estetyczne były wykonywane na zębach zdrowych, bądź naprawionych. Dzięki temu efekty będą trzymać się dłużej i będą zdecydowanie lepiej wyglądać. Dlatego najpierw, jeżeli jest to potrzebne, to należy zainwestować w plomby, a dopiero później w licówki.

Tagi: