Zdrowie Wrocławianina

Sprzęt medyczny – zalety wynajmu

4 czerwca 2018 at 15:10 By

wozek-inwalidzi-rehabi-rehabi

Od dłuższego czasu, sklepy oferujące sprzęt medyczny, umożliwiają również jego wynajem. Usługa ta jest bardzo pomocna dla osób, które wymagają stałego leczenia. Pobyty w szpitalu przez długie miesiące, z dala od domu, mogą być dodatkowym utrudnieniem dla pacjenta.

Aktualnie, leczenie osób ciężko chorych jest prostsze, dzięki możliwości wynajmu sprzętu medycznego. Nie zawsze długie leczenie musi wymagać hospitalizacji z dala od domu.

Osoby, które cierpią na nieuleczalne choroby – ciężkie odmiany nowotworów, białaczka lub niedowład kończyn – wymagają stałej opieki lekarskiej. Najczęściej wiąże się to z długimi pobytami w szpitalu, mnóstwem badań, operacji i zabiegów. Ciężki stan zdrowia i długi okres rekonwalescencji, to czas, gdzie najbardziej wymagamy wsparcia i obecności naszych bliskich i rodziny. Chory może dziś pozostać pod opieką swoich bliskich oraz pielęgniarek i lekarzy, którzy odwiedzają go co kilka dni. Jest to bardziej komfortowe dla osoby, która zmaga się z poważną chorobą.
Wynajem sprzętu medycznego pozwala leczyć chorego w domu, w otoczeniu najbliższych. Możliwość wypożyczenia konkretnego sprzętu zwiększa komfort pacjenta. Lepsze samopoczucie może się przyczynić w znacznym stopniu do postępów. Cały proces leczenia jest o wiele prostszy, jeśli przebywamy z bliskimi, w dobrze znanym nam miejscu.

Kiedy wynająć akcesoria szpitalne?

Różnorodne sprzęty, jakie są dostępne w ofercie, można wynająć w sytuacji, gdy pacjent i jego rodzina decydują się na dalsze leczenie w warunkach domowych. Jest to coraz częstszy wybór. Rodziny chorych osób chcą zapewnić swoim bliskim jak najlepsze warunki.
Nie zawsze jednak wynajmowanie sprzętu szpitalnego, oznacza obłożną chorobę. Wśród oferty firm, znajdują się także akcesoria rehabilitacyjne, które pomagają powrócić do zdrowia. Rehabilitacja nie zawsze musi więc odbywać się w szpitalu lub w specjalnym ośrodku. W zależności od stanu pacjenta oraz od jego możliwości fizycznych, często wystarczy wynająć elementy takie jak:

  • Rower rehabilitacyjny,
  • Ortezy,
  • Kule medyczne,
  • Wysięgniki.

Akcesoria te pomogą sprawnie się poruszać i na nowo ćwiczyć mięśnie. Wymienione i inne elementy są przydatne w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej po wypadkach i operacjach. Pacjent ma możliwość także rozruszać mięśnie i stawy po długim pobycie w śpiączce.

Wybór firmy oferującej sprzęt medyczny

Ze względu na coraz bardziej rozszerzającą się popularność takiej usługi, wzrasta liczba firm, które oferują nie tylko sprzedaż, ale i wypożyczenie profesjonalnych sprzętów medycznych. Dzięki temu, coraz więcej osób ma dostęp do profesjonalnej opieki zdrowotnej. W przypadku, gdy pacjent leży w śpiączce lub jest zmuszony leżeć w łóżku i jeździć na wózku inwalidzkim przez długi czas, często rodziny decydują się na zakup szpitalnych łóżek czy innych przedmiotów. Wynajem jest o wiele tańszy  i bardziej się opłaca, nie tylko ze względu na koszta.
Jak wybrać firmę, od której wypożyczymy sprzęt? – Otóż, najlepiej jest szukać w pobliskich firmach. Pozwoli nam to ograniczyć koszta transportu i czas czekania na sprzęt. Istotne jest jednak, by elementy, które są nam potrzebne, były dostępne w magazynie firmy. Oprócz tego, ważne są ceny. Muszą być one przystępne, by wynajem sprzętu nie stanowił dla nas większego problemu. Koszta są uzależnione od typu sprzętu, jaki wypożyczamy oraz od jego ilości i czasu, na jaki będzie nam potrzebny.