Zdrowie Wrocławianina

Składane rowery elektryczne przyszłością komunikacyjną?

30 stycznia 2019 at 08:33 By

Rower składany

Składane rowery eklektyczne są bardzo wygodne, możemy zabrać je wszędzie i pokonać nimi ogromne dystanse. Są ekonomiczne i ekologiczne jak zwykły rower, możemy je złożyć, by nie zajmowały dużo miejsca, a dzięki temu że są elektryczne nie będziemy mieli problemu z pokonywaniem dalekich tras czy podjazdami pod górę. Z tego powodu często uważane są za przyszłość komunikacji. Przyjrzyjmy się więc im bliżej.

Czym są składane rowery?

Pierwsze projekty składanych rowerów powstały w latach 70-tych, ale w niczym nie przypominają dzisiejszych stylowych wynalazków. Jednak nie można odebrać im tego, że już wtedy były bardzo wygodne. Składany rower robi dokładnie to, czego oczekujesz: składa się na pół, aby zająć mniej miejsca. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś umieścić swój rower w środkach komunikacji publicznej lub zmieścić go w samochodzie, wiesz dokładnie, jak świetną opcją są składane rowery.

Czym są rowery elektryczne?

Rowery elektryczne mają bardzo wiele zalet, ale chyba największą z nich jest wygoda. Dzięki silnikowi podjechanie pod górkę, pokonywanie dalekich tras, przewożenie ciężkich rzeczy czy nawet przyspieszenie, by szybciej się gdzieś dostać jest dziecinnie proste. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Nawet jeżeli nie korzystamy z silnika przez cały czas to jest on doskonałym wsparciem zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Składany rower

Składane rowery elektryczne

Składany e-bike jest tym, co powstaje, gdy połączymy dwa najbardziej przydatne typy rowerów w całość. Są one niesamowicie wygodne. Kiedy się przemieszczamy na nich zawsze możemy liczyć na wsparcie silnika. Jeżeli jednak w pewnym momencie podróży planujemy wsiąść w pociąg, podjechać autem lub autobusem, to możemy je złożyć. Dzięki temu zapakowanie ich jest bardzo łatwe. Kiedy jedziemy na urlop i chcemy wziąć ze sobą nasz rower to możemy to zrobić bez najmniejszych problemów. Również jeżeli trzymamy go w mieszkaniu lub musimy wnieść na klatkę będzie to ogromne ułatwienie.

Nie wszyscy lubimy jeździć na rowerze zimą. Zazwyczaj w tym czasie chowamy nasz pojazd w schowku lub w piwnicy. Składany e-rower jest świetny, ponieważ jest o wiele łatwiejszy do przechowywania.

Jednym z popularnych mitów na temat rowerów elektrycznych jest to, że są one ciężkie. Jest to jednak dość subiektywna opinia. Jeżeli uważamy, że ciężar standardowego roweru jest już duży to modele elektryczne będą ciężkie. Jednak pamiętajmy, że silnik, który jest dodatkową wagą pomoże nam w przemieszczaniu się i sprawi, że będzie nam się lżej pedałowało. Warto pamiętać, że dodatkowa waga nie wpłynie zbytnio na jazdę na rowerze. Jeśli chodzi o przenoszenie roweru, może to być trudniejsze, ale nie jest to nic wielkiego, a wszystkie zalety silnika elektrycznego sprawiają, że warto.

Innym znanym mitem jest to, że składane rowery łatwo się psują i pękają. Często padają argumenty, że skoro część roweru faktycznie się składa to jest w tym miejscu bardziej podatna na złamanie. Oczywiście w każdym narzędziu i urządzeniu zawiasy oraz złącza są słabym punktem. Jednak producenci tego typu sprzętów nie są głupi. Wiedzą o tym i podjęli kroki w celu wzmocnienia tych obszarów. Zapobiegają ewentualnym problemom, które mogą, ale nie muszą, wystąpić. W rezultacie składane rowery, jakie oferuje np. firma EVbike zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć obciążenie wynikające z ich specyfiki i zwiększyć trwałość roweru. Z tego powodu składane rowery mogą przetrwać dłużej niż niektóre rowery szosowe.

Tagi: , ,