O Wrocławiu

Rowerem po Wrocławiu

29 maja 2015 at 11:23 By

Ostatnie działania miasta mogą skłonić do myślenia że Wrocław to miasto przyjazne rowerzystom. Wrocławski rower miejski, nowe trasy rowerowe i pełno sklepów oferujących serwis dla jednośladów. To niewątpliwie dobre znaki dla rowerzystów ale należy pamiętać, że rzeczywistość ocenia dopiero w praktyce. A w praktyce jest tak, że miejsc na przejażdżkę w centrum Wrocławia jest naprawdę niewiele. Drogi rowerowe owszem są ale jazda koło rozpędzonych samochodów również nie należy do najprzyjemniejszych.

Miasto przyjazne rowerzystom

Co więc należy zrobić aby Wrocław stał się miastem naprawdę przyjaznym dla rowerzystów? Oto nasze postulaty!

  1. Więcej dróg dla rowerzystów – i to nie tylko tych w ścisłym centrum. Chodzi o to, żeby takimi drogami pokryć Wrocław w każdym kierunku.
  2. Promocja roweru w mieście – akcje promocyjne zachęcające do jazdy na rowerze są wysoce wskazane. Większość z nas nawet nie wpadnie an to jak przyjemny może to być środek transportu.
  3. Wydzielenie specjalnych stref dla rowerzystów – takich w których podróż rowerem będzie czystą przyjemnością a zamiast spalin wdychać będzie można świeże powietrze.
  4. Znaczenie rowerów – organizowane przez policję akcje oznaczania rowerów aby łatwiej było je odnaleźć w przypadku kradzieży.
rower

Na więcej takich znaków czekamy we Wrocławiu

To nasze postulaty chociaż zdajemy sobie sprawę, że nie rozwiążą one wszystkich problemów podróży rowerem we Wrocławiu. To co istotne to zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom na trasie a z tym jest bardzo krucho. Ścieżki rowerowe są ale zbyt blisko jezdni i jazda po nich nie należy do przyjemności. Dlatego szanujemy sobie naszą infrastrukturę rowerową ale prośmy władze Wrocławia o więcej ponieważ rower to rozwiązanie idealne do dużego miasta.

Tagi: , , , ,