Usługi we Wrocławiu

Nowe trendy w tatuażu – prognoza na 2018

4 stycznia 2018 at 10:21 By

Trendy w tatuażu zmieniają się co rok, dokładnie tak jak trendy panujące w modzie, designie czy sztuce. Rok 2017 upłynął tatuatorom pod znakiem realizmu, dotworków, mandali i watercolorów. Coraz więcej osób decyduje się ozdobić swoje ciało permanentnymi rysunkami i zdaje się, że trend ten będzie rósł w siłę również w 2018 roku. Jak zmienią się style i co będzie cieszyło się popularnością w nadchodzącym sezonie? Czym będziemy zachwycać się w nadchodzących miesiącach?

Świat i kosmos

Motyw gwiazd, kosmosu i mapy świata były popularne już w 2017 roku, jednak z pewnością zobaczymy ich mnóstwo również w nadchodzących miesiącach. Kosmos przywodzi na myśl skojarzenia z osiąganiem wielkich rzeczy. Ludzie uwielbiają motywujące tatuaże, a dzięki mediom społecznościowym szerzenie pozytywnych myśli i inspirowanie innych są ogromnym trendem, który przełożył się również na sztukę zdobienia ciała. Śmiało więc – jeśli w Twoich planach znajdował się tatuaż przedstawiający znak zodiaku, konstelację gwiazd czy jakiekolwiek odzwierciedlenie nieba, możesz z powodzeniem zdecydować się na niego również w tym roku.

Minimalizm i permanentna biżuteria

Trend ten mocny był już w 2017, jednak nie zanosi się na to, by jego popularność osłabła. Minimalizm jest doskonałym motywem dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z tatuażem. Jest delikatny, ale jednocześnie bardzo efektowny. Co więcej, minimalizm może łączyć naprawdę wiele stylów i motywów. Geometryczne trójkąty połączone z akwarelą i dotworkiem wyglądają świetnie zarówno na ciele kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli planujesz swój pierwszy tatuaż lub chcesz dodać do swojej kolekcji coś pięknego, a jednocześnie niezbyt przytłaczającego i zobowiązującego, minimalistyczne wzornictwo będzie strzałem w dziesiątkę. Dobrym przykładem minimalistycznego tatuażu, który również z pewnością będzie pojawiał się często w roku 2018 jest permanentna biżuteria. Delikatne, dotworkowe bransoletki i pierścionki stały się częstym widokiem na dłoniach celebrytów w ubiegłym roku. Nadszedł czas, by ich popularność wyszła na ulice.

Akwarela/Watercolor

Jego popularność również znacznie wzrosła w 2017 roku i nie zamierza szybko nas opuszczać – mówi nam jeden z tatuatorów ze Studio Tatuażu Kos Tattoo. Pastelowe plamy kolorów towarzyszące minimalistycznym wzorom i ciekawym konturom zrobią ogromne wrażenie. Efekt akwareli doskonale sprawdzi się przy małych wzorach, jednak to te największe tatuaże robią prawdziwą furorę. Rokiem 2017 zawładnął motyw małej sowy z dużymi oczami, które to często wykonywano właśnie techniką watercolour. Równie popularny był tu lew. Czy rok 2018 niesie za sobą innych przedstawicieli świata zwierzęcego? Być może. Niewątpliwie jednak zarówno sowa jak i lew niosą za sobą ogromny ładunek znaczeniowy, z którego wiele osób będzie w dalszym ciągu czerpać inspirację.

Geometria

Cudowne, inspirowane geometrycznymi rysunkami, prostą kreską i liniami pomocniczymi tatuaże trafią w 2018 roku na skórę wielu osób. Graficzne, wyraźne szkice to niezwykły sposób na połączenie realizmu i minimalizmu, dwóch klasycznych stylów tatuażu. Trend geometrycznych tatuaży rozwija się już od dobrych kilku lat, jednak dopiero teraz trafia do mainstreamu i staje się atrakcyjnym dodatkiem wielu kobiet i mężczyzn doceniających tę formę zdobienia ciała. Dominujące motywy? Zwierzęta, mapy, rośliny i abstrakcyjne połączenia figur geometrycznych będą zdecydowanie rządzić rokiem 2018.

Powrót do klasyki

Ostatnim stylem który z pewnością będzie cieszył się ogromną popularnością jest wiecznie żywy oldschool. Klasyczne motywy, grube kreski, wyraźne kontury i podstawowa paleta kolorów – jeśli tatuaż nie stanowi dla Ciebie pięknej, modnej ozdoby i polujesz na coś, co odda hołd tradycyjnej sztuce tatuażu, doskonały oldschool z pewnością przypadnie Ci do gustu. Gdy jedne trendy odchodzą w zapomnienie, inne stają się jeszcze popularniejsze niż w roku poprzednim. Tatuaż, odkąd stał się bardzo spopularyzowaną i mainstreamową formą sztuki również poddaje się modzie. Wiele osób decyduje się na tatuaż tylko dlatego, że dany motyw jest w chwili obecnej modny. Choć posiadanie pięknego motywu z pewnością cieszy (w końcu nie zyskałby popularności, gdyby szpecił), czasem warto zastanowić się czy chwilowa moda nie przerodzi się w znienawidzony rysunek, który koniecznie zechcesz zasłonić.