Zdrowie Wrocławianina

Naturalne spalacze tłuszczu

11 kwietnia 2017 at 15:11 By

W dobie nowoczesnych preparatów, kapsułek i tabletek na szybsze spalanie tłuszczu nie można zapomnieć o tzw. naturalnych spalaczach tłuszczu. Są to odpowiedniki dla wszystkich osób, które nie są przekonane co do syntetycznych spalaczy tłuszczu. Wiele jest również osób, które nie mogą zażywać spalaczy z różnych powodów. Dlatego też należy pamiętać o szeregu różnych produktów, które zaliczają się do naturalnych spalaczy tłuszczu. Są to przede wszystkim zielona herbata, zielona kawa, niektóre przyprawy (imbir, chili, pieprz, cynamon, papryka), różne warzywa strączkowe, czosnek i wiele innych. Te produkty również usprawniają w znaczny sposób nasze trawienie, podwyższają temperaturę ciała i dodają nam energii.

Czy naturalne spalacze tłuszczu faktycznie działają?

Odpowiednio dobrane substancje termogeniczne mają za zadanie działać w przypadku większości osób. Ważne jest jednak to, byśmy nie zapominali o odpowiedniej aktywności fizycznej oraz o zmianie sposobu żywienia. Zażywanie wszelkich odżywek na redukcję nie sprawi że schudniemy, jeżeli tylko łykami tabletki nie uprawiając aktywności fizycznej. Należy łączyć jedno z drugim pamiętając, że intensywna aktywność fizyczna, dobór odpowiednich ćwiczeń i zbilansowana dieta bogata białko to podstawowe fundamenty podczas odchudzania się. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z wieloma przeróżnymi firmami pochodzącymi z całego świata. Dlatego też wybór odpowiednich spalaczy tłuszczu jest tak duży. Preparat zadziała na nas, jeżeli nie mamy żadnych przeciwwskazań co do stosowania danych substancji.

Mocny czy skuteczny suplement?

Trenerzy personalni zalecają, aby wybierać takie spalacze, które nie będą nas przemęczać. Jeśli bowiem wybierzemy zbyt silny dla naszego ciała preparat, możemy się przemęczać na siłowni, co prowadzi d pogorszenia się naszego nastroju i obniżenia motywacji. Takim sposobem tylko sobie zaszkodzimy, ponieważ nie warto płacić za syntetyk, który będzie powodował u nas skrajne wycieńczenie. Ważne jest, by wybrać taki suplement, który odpowiednio podziała na nasze mięśnie, wydajność podczas ćwiczeń i mobilizację. Nie da się więc określić jednoznacznie, który suplement będzie dla nas lepszy. Warto próbować różnych preparatów, a na końcu poprzestać na takim, który uznaliśmy za najlepszy.

Sztuczne spalacze tłuszczu (syntetyki)

Są to preparaty, które zawierają związki chemiczne działające na zasadzie adrenaliny. Jest wiele pozytywnych faktów dotyczących działania tych preparatów. Przede wszystkim jest to znaczne opóźnienie zmęczenia, dzięki czemu możemy ćwiczyć wydajniej i dłużej. Dodatkowo, taki syntetyk pomoże nam osłabić apetyt, przez co wpłyniemy na proces chudnięcia. Stosowanie syntetyków ma również za zadanie zredukowanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Dzięki wybraniu odpowiedniego preparatu będziemy mogli znacznie poprawić transfer wszelkich potrzebnych substancji odżywczych do krwi. Istnieje wiele rodzajów syntetycznych preparatów. Musimy odpowiednio dopasować konkretny syntetyk do naszego wieku, płci, sposobu żywienia i aktywności fizycznej.

Tagi: , , ,