Rozrywka we Wrocławiu

Let me out – zagraj we Wrocławiu

15 lutego 2016 at 10:34 By

let me out Wrocław

Od paru lat w Polsce robią furorę gry opierające się na schemacie escape room – można by się zastanawiać, jakiej przyjemności może dostarczyć świadomość bycia zamkniętym w pomieszczeniu pełnym tajemniczych przedmiotów, rodem z dobrego horroru. Tymczasem gry tego typu stają się coraz popularniejsze – także we Wrocławiu.

Exit game – skąd to się wzięło?

Popularność gier typu life escape z czasem zaczęła przenikać do świata rzeczywistego – powstające w Stanach i Europie pokoje gier pojawiły się także w Polsce. Bazują one na schemacie znanym z filmów typu Piła, Cube i podobnych, gdzie kilka osób zostaje zamkniętych w pomieszczeniu pełnym wskazówek. Jeśli przed upływem danego czasu zdołają rozwikłać kolejne zagadki, odzyskają wolność, jeśli nie… Cóż, w filmach kończyło się to bardzo źle. W pokojach typu exit game grupa, która nie zdąży w ciągu godziny znaleźć wyjścia musi po prostu pogodzić się z przegraną.

let me out Wrocław

Wiele lokali oferujących gry tego typu dysponuje kilkoma pokojami, w których odgrywane są poszczególne fabuły. Często są to historie inspirowane wspomnianymi filmami i biorące od nich nazwę. Można więc zagrać w Piłę albo wybrać zupełnie inny scenariusz, wcielając się w detektywa kryminalnego, który szukając wyjścia musi odtworzyć historię morderstwa, porwania czy kradzieży.

Let me out!

Gier jest wiele – można nazywać je ogólnie exit game, lock me czy let me out oferuje liczne sposoby zrealizowania rozmaitych scenariuszy. Zasady są proste – grupa 2-5 osób wchodzi do pokoju na godzinę. Gra zazwyczaj jest skierowana do osób pełnoletnich, niektóre mają wymóg +18, ale nie wszystkie. Na pewno nie jest to miejsce do zabawy dla dzieci.let me out Wrocław

Dlaczego to tak popularna forma rozrywki? Przede wszystkim to szansa na przeżycie niesamowitej przygody, zwłaszcza dla tych, którzy lubią mocne wrażenia. Razem z przyjaciółmi możesz poczuć się jak na planie ulubionego thrillera czy horroru – jest to zatem doskonała zabawa dla miłośników gatunku. Możecie również przekonać się, czy posiadacie umiejętności logicznego myślenia, poszukiwania wskazówek, łączenia ich, odkrywania kolejnych etapów zagadki. Ponieważ bardzo ważna jest praca zespołowa, może to być dobry sposób na zintegrowanie grupy, na przykład w formie team-building.

We Wrocławiu taką rozrywkę oferuje aż 13 podmiotów, posiadających 29 pokoi gier. To między innymi Logical Room, Exit Room, Secret Room, Lock, Trapped – i wiele innych.

Tagi: , ,