Sport we Wrocławiu / Zdrowie Wrocławianina

Kurs samoobrony jako forma integracji w firmie

24 listopada 2020 at 12:40 By

ruchy w samoobronie

Organizowanie imprez integracyjnych to doskonała okazja do tego, aby wszyscy pracownicy poznali się lepiej i zacieśnili więzi. Obecnie na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej pracodawców wierząc, że w ten sposób ich firma będzie lepiej prosperowała, a pracownicy będą odnosić sukcesu. Jak zatem zorganizować imprezę integracyjną, która będzie niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich? Ciekawym rozwiązaniem jest kurs samoobrony.

Do tej pory do najpopularniejszych sposobów na integrację zespołu był paintball, gry terenowe oraz wyjazdy do górskich miejscowości, gdzie wspólna zabawa trwała do białego rana. Współcześnie można postawić na coś zupełnie innego i niezwykle oryginalnego – kurs samoobrony dla wszystkich pracowników. Aktywność fizyczna od zawsze doskonale wpływa na nastrój, a dodatkowe umiejętności jakie mogą posiąść pracownicy na takim kursie sprawia, że organizacji tego typu imprez integracyjnych staje się coraz bardziej popularna.

Kurs samoobrony jako forma firmowej integracji

Integracja firmowa to doskonały sposób na poprawienie relacji i atmosfery w miejscu pracy. Wielu pracowników chętnie uczestniczy w tego typu wydarzeniach ze względu na to, że nie tylko mogą odetchnąć od codziennych obowiązków, ale również lepiej poznać się z innymi współpracownikami na innej stopie. Warto zatem pomyśleć o zmianie dotychczasowego repertuaru na rzecz czegoś zupełnie innego.

Zrealizowanie kursu samoobrony jest niezwykle istotne we współczesnym świecie. Jako pracodawca można zapewnić swoim pracownikom uczestnictwo w takim kursie, co z pewnością wpłynie nie tylko na relację między nimi, ale również poprawi wizerunek firmy w ich oczach.

Dodatkowo kurs samoobrony to nowe doświadczenie, a także możliwość wcielenia się w zupełnie inną rolę – osoby atakującej oraz ofiary. Aktywność fizyczna, a także nowe umiejętności jakie mogą posiąść pracownicy z pewnością sprawi, że wszyscy będą się doskonale bawić na kursie samoobrony.technika samoobrony krav maga

Jak aktywność fizyczna wpływa na relację między ludźmi?

Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa na poprawę humoru oraz ogólnego samopoczucia. Stąd też powstanie gier zespołowych opartych na rywalizacji, które bardzo często stają się tematem przewodnim podczas organizacji imprez firmowych integracyjnych. Zawsze można pójść również kilka kroków do przodu i zaprosić swoich pracowników do wzięcia udziału w czymś, czego pewnie nigdy nie robili z różnych względów.

Profesjonalnie przygotowany kurs samoobrony polega nie tylko na przedstawieniu podstawowych chwytów i sekwencji ruchu, które pozwolą na uwolnienie się z sytuacji zagrożenia życia czy ucieczkę. Certyfikowany instruktor z doświadczeniem pokaże także jak łączyć elementy sztuk walki, a także skupi się na dokładnym wyjaśnieniu poszczególnych ćwiczeń, aby ich użycie było efektywne. Ruch fizyczny, a także świadomość własnego ciała powinny zadowolić wszystkich pracowników, zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy biorą udział w firmowej integracji.

Zdobywanie nowych umiejętności podczas integracji firmowej

Kurs samoobrony jako forma spędzenia czasu pracowników podczas imprezy integracyjnej w firmie to doskonała okazja do tego, aby zdobyć nowe umiejętności. Trudno jest mówić o szkoleniu podczas meczu paintballu czy imprezie do białego rana. W przypadku kursu samoobrony pracownicy dowiedzą się w jaki sposób mogą uchronić się od sytuacji bezpośrednio zagrażającej im życiu oraz w jaki sposób szukać drogi ucieczki, biorąc pod uwagę swoją orientację w terenie.

Dodatkowo warto również pamiętać o tym, iż na kursie samoobrony będą mogli poznać podstawowe techniki obezwładniania, kopania oraz powalania na ziemię napastników w taki sposób, aby faktycznie wykorzystać je w sytuacji zagrożenia życia.sztuka samoobrony

Dlaczego kurs samoobrony oznacza dobrą integrację w firmie?

Profesjonalny trener prowadzący kurs z samoobrony z pewnością poradzi sobie z przedstawieniem wszystkich ćwiczeń również pracownikom, którzy nigdy nie mieli możliwości skorzystania z takich zajęć. Jednocześnie trener zadba o to, aby wszyscy uczestnicy brali aktywny udział we wszystkich ćwiczeniach oraz symulacjach, wynieśli z nich konkretną wiedzę, a przy okazji doskonale się bawili.

Kurs samoobrony to doskonały pomysł na zorganizowanie imprezy integracyjnej. Rosnąca popularność tego typu aktywności fizycznej sprawia, że wielu pracodawców decyduje się właśnie na taki sposób wspólnego spędzenia czasu z pracownikami.