Usługi we Wrocławiu

Komu powierzyć bezpieczeństwo imprez masowych?

30 czerwca 2021 at 09:19 By

ochrona imprez masowych

Duże skupiska ludzi często generują różnego rodzaju zagrożenia dla nich samych.

Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo ludzi w takich miejscach. Miejsca publiczne takiej jak rynek, bulwary, ruchliwe ulice, parki, galerie handlowe i wiele więcej, to miejsca, w których z powodu dużej ilości osób należy sprawować ciągły nadzór nad porządkiem i ich bezpieczeństwem.

Jednak jedną z sytuacji, która wymaga nadzwyczajnego zabezpieczenia, są różnego rodzaju imprezy masowe. Tego typu miejsca mogą generować sporo zagrożeń, które mogą być niebezpieczne dla uczestników imprezy czy też mienia i infrastruktury znajdującej się na terenie imprezy masowej.

Dlatego bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć tego typu imprezy. W tym celu warto skorzystać z usług doświadczonych firm, które zajmują się tego typu zleceniami na co dzień i mają niezbędną wiedzę oraz umiejętności, żeby sprostać zadaniom powierzonym im przez organizatora imprezy masowej.

Co oznacza określenie impreza masowa?

„Masowość” imprezy czy innego eventu jest zależna od ilości osób biorących w niej udział, czyli osób przebywających w miejscu odbywania się imprezy masowej. Dlatego też nie wszystkie imprezy można określić jako masowe i w takim wypadku organizatorów obowiązują również inne przepisy.

W przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych np. koncertów, festynów itd. które odbywają się na stadionach lub w innych tego typu miejscach, które nie są budynkami lub na terenie umożliwiającym organizowanie tego typu wydarzeń, o imprezie masowej można mówić gdy ilość znajdujących się na miejscu osób przekracza 1000.

Z kolei, gdy impreza organizowana jest w budynku np. hali sportowej, koncertowej itd. wydarzenie określane jest jako masowe w przypadku, gdy liczba miejsc dla uczestników przewidziana przez organizatora wynosi ponad 500.

W przypadku wydarzeń sportowych sprawa wygląda trochę inaczej. O ile w przypadku otwartych obiektów granica jest taka sama, czyli wynosi 1000 osób, o tyle w przypadku obiektów zamkniętych impreza uważana jest za masową, gdy ilość osób znajdujących się w miejscu imprezy wynosi ponad 300.

Imprezą masową może być nazwany także mecz piłki nożnej na stadionie lub innym obiekcie sportowym, na którym organizator udostępnił 1000 miejsc dla uczestników wydarzenia. Istnieją także imprezy masowe podwyższonego ryzyka, gdzie istnieje obawa o wystąpienie aktów przemocy lub agresji. W przypadku tego typu wydarzeń należy stosować specjalne środki ochrony.

Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, kiedy impreza staje się masowa, ponieważ w takiej sytuacji organizator imprezy masowej ma dodatkowe obowiązki, których nie może lekceważyć, gdyż jest to niezgodne z prawem, a także może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Za co odpowiedzialne są służby zabezpieczające wydarzenie masowe?

Na imprezach masowych bardzo ważną role odgrywają służby zabezpieczające imprezę. Czuwają one nad bezpieczeństwem jej uczestników i pilnują ogólnego porządku publicznego na terenie wydarzenia. Do osób pełniących te obowiązki należy m.in. przeglądanie zawartości bagażu i odzieży uczestników wydarzenia wchodzących na teren imprezy masowej (pod kątem wnoszenia i posiadania niedozwolonych na terenie wydarzenia przedmiotów czy też substancji), legitymowanie uczestników, czy też ujmowanie osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla innych osób lub też dopuszczających się czynów zabronionych.

Bardzo ważną kompetencją tego typu służb jest możliwość odmowy wstępu na teren imprezy masowej osobie, która nie przestrzega zasad obowiązujących na terenie imprezy. Dzięki takim służbom na terenie imprezy zachowany jest porządek oraz bezpieczeństwo.

bezpieczeństwo imprez masowych

Dlaczego warto w celu zabezpieczenia imprezy masowej skorzystać z usług profesjonalnych firm?

Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm świadczących usługi zabezpieczania imprez masowych. Skorzystanie z usług takich firm to najlepsze rozwiązanie, ponieważ daje gwarancję, że pracownicy tej firmy to osoby doświadczone, posiadające odpowiednie umiejętności i wiedzę na temat zabezpieczania imprez masowych.

Zapewnienie odpowiedniego stopnie bezpieczeństwa na imprezie masowa oraz utrzymanie porządku publicznego na jej terenie to nie łatwe zadanie i wymaga sporo doświadczenia, oraz działania zespołowego. Dlatego organizując imprezę masową najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Beta Security wraz z zapoznaniem się z ich stroną https://bss24.pl/ aby mieć pewność, że organizowania przez nas impreza przebiegnie w bezpieczny i kontrolowany sposób.