Sklepy

Jakie zabawki będą najlepsze dla szczeniaka?

7 grudnia 2020 at 10:07 By

pies z zabawka dla szczeniaka

Wielu osobom wydaje się, że zakup zabawek dla psa nie jest bardzo istotny. W rzeczywistości jest to jednak naprawdę ważna kwestia, do której warto się odpowiednio przyłożyć. Dlaczego zakup zabawek dla psa jest tak istotny i co warto kupić dla psiaka? Na co zwracać uwagę podczas wyboru zabawek dla szczeniaka i jakie wybrać, aby naprawdę cieszył się on na ich widok? Dowiedz się więcej na ten temat już teraz i zadbaj o prawidłowy rozwój i rozrywkę swojego psa każdego dnia. Z odpowiednimi akcesoriami do zabawy na pewno będzie to o wiele łatwiejsze. 

Postaw na różnorodne zabawki i aktywność psychiczną i fizyczną

Młode psy bardzo szybko się rozwijają. Pierwsze kilka tygodni spędzają z matką, która uczy ich podstawowych psich nawyków, jednak, gdy już zostają zabrane do nowego domu, to zadaniem właściciela jest wychować psa. Zabawa należy do jednej z ważniejszych metod nauk i wychowywania szczeniaka. Od samego początku musi mieć on zabawki, aby uczyć się, że służą one do bawienia, gryzienia oraz szarpania. Jeśli zwierzak nie dostanie zabawek, to będzie próbował gryźć i szarpać inne rzeczy, aby pozbyć się nadmiaru energii. Wtedy zacznie on niszczyć rzeczy, które znajdzie na swojej drodze i niestety może zacząć sprawiać problemy wychowawcze. Dlatego nie należy zwlekać, ponieważ im szybciej zacznie on uczyć się poprawnych nawyków, tym lepiej. Im starszy pies, tym wolniej się uczy, dlatego należy zaczynać jak najwcześniej.

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla psa?

Zabawki dla psa powinny pozwalać mu rozładować energię i nadmiar emocji, których jest naprawdę sporo w takim małym stworzonku, ale nie tylko. Dla psa należy również kupować zabawki węchowe oraz ogólnorozwojowe, które będą zapewniały mu aktywność nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. Zabawy węchowe oraz sprawnościowe dla psa to naprawdę ważna sprawa. Wpływa to na jego prawidłowy rozwój oraz sprawia, że jest on znacznie mądrzejszy i bardziej pojętny. Jeśli dobrze będzie wykonywał zadania, to powinien zostać odpowiednio nagrodzony, aby miał poczucie satysfakcji.

szczeniak z zabawka

Wybieraj zabawki dla szczeniaka wykonane z naprawdę wytrzymałych materiałów

Szczeniaki być może nie mają jeszcze tak dużej siły, jak dorosłe psy, ale są bardzo aktywne. Oznacza to, że ich zabawki są naprawdę mocno eksploatowane. Szczeniaki bardzo dużo się bawią i mają ogromne pokłady energii oraz chęci do spędzania czasu ze swoim nowym właścicielem. Dlatego warto zakupić zabawki naprawdę wytrzymałe, które ten nadmiar aktywności na pewno wytrzymają. Żeby mieć pewność, że akcesoria do zabawy będą naprawdę dobre, warto wybierać je w sklepie zoologiczny online lub stacjonarnym, który cieszy się uznaniem klientów. Sprawdź dobrze informacje na temat produktów i oceny osób, które już je kupiły, aby mieć pewność, że będą to zabawki naprawdę solidnie wykonane.

Kupując zabawki dla szczeniaka, warto dużą uwagę zwrócić na ich rozmiar. Aby Twój mały psiak mógł się nimi bawić i czerpać z tego przyjemność, nie mogą być one za duże. Dlatego zarówno szarpaki, jak i piłeczki, gryzaki oraz akcesoria do zabawy powinny być dopasowane do rozmiarów psa, aby nie musiał on się męczyć. W przeciwnym razie złapanie ich w zęby będzie naprawdę trudne, przez co pies może zniechęcić się do kupowanych mu zabawek, a zamiast tego będzie chciał gryźć na przykład meble.