Usługi we Wrocławiu

Jak wykończyć sufit? Pomysły na aranżację

27 listopada 2019 at 12:36 By

sufit podwieszany

Obecnie sufit nie jest już tak po prostu zamalowywany na biało. Projektanci wnętrz odkrywają w nim powierzchnię świetnie nadającą się do wielu eksperymentów, które doskonale ubarwią pomieszczenie. Możliwości jest nieskończenie wiele. Jakie mogą być dziś przykładowe pomysły na aranżację wnętrz?

Tapeta? Nie tylko na ścianie

Odchodzimy dziś od standardowych konwencji wykańczania domu. Ściany coraz rzadziej są po prostu malowane na jeden kolor, a i sufit przestaje być zwyczajnie biały. Pragniemy coraz bardziej wystylizowanych wnętrz. Dobrym tego przykładem jest wykorzystywanie tapety właśnie na suficie, czego jeszcze do niedawna nikt raczej nie robił. Położenie tapety na suficie często ma miejsce w pokoju dziecięcym, by go ubarwić, lecz niekoniecznie musi tak być. Motyw rozgwieżdżonego nieba w łazience? Kolorowe kwiaty w salonie? Stajemy się coraz bardziej kreatywni w dekorowaniu naszych domów tak, by były one niepowtarzalne.

Sufit napinany gwarancją nietypowego efektu

Jest on alternatywą dla wielu rozwiązań wymagających kilkudniowych remontów, często wiążących się z bałaganem. Sufit napinany można zamontować w zaledwie kilka godzin. Materiał nie jest malowany, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć go z kurzu suchą lub lekko wilgotną ściereczką. Sufit można obniżyć na dowolną wysokość – minimalnie lub w dosyć znaczący sposób. Demontaż również jest dosyć szybki, gdyż wykonane elementy są po prostu wypinane z listwy.

Król współczesnych dekoracji – sufit podwieszany

W artykule o aranżacjach sufitu nie sposób nie wspomnieć o podwieszanych sufitach, które dają wręcz nieskończone możliwości. Jest to narzędzie idealne do nadania swoistej dynamiki pomieszczeniu – kto powiedział, że sufit musi być wszędzie na tej samej wysokości? Możliwe jest zastosowanie podwieszanych elementów w kształcie koła, kwadratu, prostokąta lub niestandardowym. Podwieszany sufit to doskonałe rozwiązanie, stosowane w celu ukrycia nieestetycznie wyglądających rur, przewodów i innych elementów, które raczej nie powinny być widoczne.

Sufit podwieszany może być wielopoziomowy – i w tym tkwi cały jego urok. Daje to różnorodne możliwości w zakresie aranżacji oświetlenia, które może być jedynie punktowe lub rozproszone na przestrzeni całego pokoju. Montaż sufitu podwieszanego można przeprowadzić samodzielnie – w Internecie znajdziemy całe mnóstwo tutoriali, pokazujących krok po kroku w jaki sposób wykonać całą instalację. Jeśli jednak instalacja jest nieco bardziej zawiła lub nie chcemy wykonać czegoś w niewłaściwy sposób, lepiej poprosić o pomoc fachowców. We Wrocławiu renomą cieszy się firma wykończeniowa STYLBUD, świadcząca kompleksowe usługi budowlane na wysokim poziomie. Nowoczesne technologie nie stanowią dla pracowników firmy żadnej tajemnicy, a każde złożone zamówienie traktowane jest w pełni indywidualnie, celem doboru jak najlepszych rozwiązań.

sufity podwieszane wrocław

Sufity podwieszane we Wrocławiu wykonuje firma STYLBUD.

Sufit podwieszany jako konstrukcja uniwersalna

Dobrze wykonany sufit to nie tylko duże możliwości aranżacyjne, lecz szeroki wachlarz konstrukcji, który pozwala również na stworzenie czegoś niepowtarzalnego, mimo popularności podwieszanych sufitów. Różnorodne opcje rozmieszczenia oświetlenia dają możliwość stworzenia unikalnego klimatu, jakiego nie doświadczymy nigdzie indziej, oprócz własnej sypialni, kuchni czy łazienki. Mimo że styl loftowy, charakteryzujący się wystrojem pomieszczenia rodem z opuszczonej fabryki (zwłaszcza w wersji hard), zyskuje na popularności, to nadal wiele osób woli raczej zakryć nieestetyczne rury, kable i inne istotne elementy, nadając mieszkaniu bardziej przytulny wygląd. Niebanalny efekt dekoracyjny może przewyższyć nasze najśmielsze oczekiwania. Niepozorne dotąd wnętrze staje się wielowymiarowym, klimatycznym pomieszczeniem, niczym pokoje z okładek najbardziej poczytnych czasopism. A wszystko za sprawą stosunkowo prostej konstrukcji.

Tagi: , ,