Usługi we Wrocławiu

Drzwi do nowoczesnego biura – jakie powinny być?

25 lipca 2021 at 10:42 By

drzwi wrocław

Nowoczesne biura w znaczący sposób różnią się od tych, w jakich nierzadko pracowali nasi rodzice czy dziadkowie.

Obecnie stawia się na komfort pracowników i petentów, a także na miły dla oka design. Jakimi cechami powinny odznaczać się drzwi do biura? Co dobrze dobrane drzwi mówią o przedsiębiorstwie?

Drzwi szklane – wady i zalety

Są one dosyć chętnie wybierane ze względu na ich nowoczesny charakter. Są one dosyć lekkie i przepuszczają dużo światła, przez co świetnie sprawdzają się w przypadku niedoświetlonych pomieszczeń. Potrafią one nadać otoczeniu wyjątkowo nowoczesny wizerunek, a do tego budzą skojarzenia z wysokim poziomem profesjonalizmu.

Mają one jednak niestety kilka minusów. Przede wszystkim nie gwarantują one pełnego bezpieczeństwa, a do tego nierzadko nie zapewniają wystarczającej prywatności, co może zniechęcać niektórych petentów i obniżać poziom skupienia na wykonywanych obowiązkach.

Drzwi tradycyjne – plusy i minusy

Drzwi pozbawione przeszkleń lub ozdobione jedynie niewielkimi szybkami również mogą dobrze wpisywać się w nowoczesną estetykę biura, a przy tym mogą zapewnić jeszcze więcej możliwości.

Zapewniają one większe bezpieczeństwo i prywatność, a liczne modele, dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych, m.in. na stronie sklepu Drzwi Wroc, umożliwią Ci dobór najlepszych drzwi dla Twojej firmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do biura?

Bezpieczeństwo

Zarówno pracownicy, jak i petenci muszą czuć się w biurze komfortowo i bezpiecznie, dlatego też wybierając drzwi, zwróć szczególną uwagę na klamki, zamki i zawiasy. Kolejnym aspektem jest zabezpieczenie nie tylko ludzi, lecz także ważnych dokumentów przechowywanych m.in. w archiwach.

I chociaż systemy informatyczne coraz bardziej wypierają papierową dokumentację, wciąż jeszcze w wielu biurach znajdują się pomieszczenia z dokumentacją zawierającą poufne dane, wymagające szczególnej ochrony.

Dźwiękoszczelność

Ważne negocjacje biznesowe, spotkania z klientami – te i inne sytuacje, dziejące się na co dzień w biurach nierzadko wymagają zachowania poufności, dlatego też jednym z niezbędnych warunków jest dźwiękoszczelność drzwi.

Ma to znaczenie również dla podniesienia efektywności pracowników. Praca w ciszy, przy wytłumionych dźwiękach daje znacznie większą szansę na skupienie się podczas wykonywania obowiązków.

Jak dobór drzwi wpływa na wizerunek firmy?

Dokładnie tak samo, jak wszystkie inne elementy składające się na nowoczesny wystrój wnętrza. Czy to ze scen filmowych, czy to z rzeczywistości, oglądając biurowe wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu, z pewnością utożsamiasz je z bogactwem, profesjonalizmem i nowoczesnym podejściem.

Tak właśnie chcą być kojarzeni współcześni przedsiębiorcy. Chcą, aby ich firmy robiły wrażenie godnych zaufania i otwartych na innowacyjne rozwiązania, czy to w zakresie technologii, lub w zakresie kwestii związanych m.in. z czasem pracy albo dodatkowymi udogodnieniami dla pracowników, takimi jak prywatna opieka medyczna, czy też dofinansowania wczasów.

drzwi we wrocławiu

Drzwi Wroc – co możemy Ci zaoferować?

Współcześnie najczęstszym wyborem, jeśli chodzi o drzwi do biura, są drzwi szklane lub wykonane z laminatu HPL. Oba rozwiązania mogą mieć zarówno swoje plusy, jak i minusy, lecz każde z nich jest warte rozważenia. 

Drzwi HPL dostępne w ofercie sklepu Drzwi Wroc odznaczają się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne i solidne zawiasy, które bez trudu znoszą intensywny cykl eksploatacji każdego dnia.

Z kolei dostępne w naszej ofercie drzwi szklane są wyjątkowo odporne na uderzenia, a do tego dźwiękoszczelne, zapewniając pełną poufność prowadzonych rozmów. Proponowane tafle mogą być matowe, w pełni przezroczyste lub półmatowe, stanowiąc idealne tło np. dla logo firmy. Idealnie wpiszą się w nowoczesne trendy, pomagając Ci w budowie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorstwa.