Rozrywka we Wrocławiu

Dobry fotograf z okolic Wrocławia

4 kwietnia 2016 at 09:34 By

zdjęcia ślubne

Jak powszechnie wiadomo dosłownie na każdym ślubie jest mnóstwo gości, którzy wykonują zdjęcia. Zdjęcia te robią zarówno telefonami, aparatami cyfrowymi jak i także drogimi lustrzankami. Tak naprawdę każdy może robić zdjęcia na ślubie, niekoniecznie jest wymagany specjalny fachowiec. Jednak zdjęcia, zdjęciom nie są równe. W zasadzie tylko profesjonalny fotograf wykona fotografię ślubną, którą będziemy mogli chwalić się przed kim zapragniemy do końca życia. Tylko czy tak łatwo znaleźć takiego fotografa? Odpowiedź brzmi nie.

Dlaczego znalezienie dobrego fotografa na ślub jest trudnym zadaniem?

Jest to bardzo trudna kwestia oraz przede wszystkim czasochłonna. Wielka limuzyna, dobra muzyka, piękna sukienka oraz smaczne jedzenie eksponowane na stolach to jedne z bardziej istotnych elementów każdego udanego ślubu oraz wesela. Jednak dzień jak dzień minie bez powrotnie, a nam pozostaną tylko wspomnienia oraz fotografia ślubna. Dlatego powinno się zadbać o profesjonalnego fotografa na naszym ślubie, który się nią zajmie. Bardzo podzieloną sprawą jest kwestia tego ile musimy przeznaczyć pieniędzy na fotografa. To jest bardzo dyskusyjna kwestia. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych wymagań co do zdjęć oraz możliwości finansowych. Są zwolennicy przekonania, że fotograf pochłania nawet dziesięć procent budżetu przeznaczonego na ślub oraz na wesele. Wśród ekspertów panuje przekonanie, że dwa tysiące złotych nie jest kwota wysoką jeśli chodzi o fotografa.

Należy jednak mieć dobry plan by takowego dobrego fotografa znaleźć. Należy tym zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczegółowy plan ślubu to podstawa. Fotografowie uchodzący w branży za dobrych oraz uznanych mają długie terminy nawet w niektórych wypadkach roczne. Także gdy obudzimy się kilka miesięcy przed terminem ślubu może być już za późno. Im dłużej z wyborem fotografa będziemy zwlekać tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że znajdziemy tego odpowiedniego. Dobrego fotografa specjalizującego się w fotografii ślubnej możemy szukać dosłownie wszędzie. W sieci jak i wśród znajomych takowi na pewno się znajdą. Nie ma zdaniem ekspertów nic lepszego jak znalezienie fotografa z polecenia. Możemy mieć wtedy stuprocentową pewność, że fotografia ślubna będzie udana oraz na wysokim poziomie. Możemy także osoby znajome wypytać o samego fotografa. Nie ma w tym nic złego.

zdjęcia ze ślubu

Pytania, które powinny paść to przede wszystkim czy wywiązał się z obowiązku oraz czy był terminowy i punktualny. Możemy zapytać także czy miał określną wizję oraz czy nie przeszkadzał zbytnio podczas wesele jak i ślubu. Pamiętać należy o tym także, że każdy z szanujących się fotografów ma swoje portfolio w sieci jak i w ręku. Musimy z portfolio się zaznajomić jeszcze przed podpisaniem umowy z danym fotografem. Umowa, o której wspomniano jest także ważna. Nie powinno się tak ważnej sprawy przeprowadzać bez niej. W umowie powinniśmy zawrzeć wszystkie nasze oczekiwania, by po ślubie oraz po weselu mogliśmy je wspólnie sprawdzić czy zostały należycie wykonane.

Tagi: ,