Atrakcje Turystyczne / Usługi we Wrocławiu

Czym jest REGIOkarta?

29 listopada 2019 at 13:56 By

karta

REGIOkarta to wyjątkowy program lojalnościowy spółki Przewozy Regionalne, który daje nam możliwość zakupu biletów PKP nawet 30% taniej w porównaniu do ceny regularnej! Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy dla osób, które często podróżują.

REGIOkarta – jak to działa?

Istnieją 3 rodzaje karty, którą można kupić w kasie, a nawet zamówić przez internet. Karta jest imienna, więc nie można jej udostępnić nikomu innemu. Do dyspozycji mamy:

  • REGIOkarta roczna (175 zł),
  • REGIOkarta półroczna (105 zł),
  • REGIOkarta roczna KDR (140 zł).

Wykupienie prolongaty karty to dodatkowa oszczędność – w przypadku, gdy przedłużamy ważność, to jej koszt znacznie się zmniejsza – REGIOkarta roczna kosztuje wtedy jedynie 140 zł, a REGIOkarta półroczna 85 zł.

Gdzie można kupić REGIOkartę?

Bilety kolejowe można kupić między innymi w internecie. Do wyrobienia REGIOkarty potrzebne jest zdjęcie w wersji elektronicznej. Jeśli podróżujesz służbowo, za swoją kartę możesz otrzymać fakturę. Należy jedynie wypełnić formularz według podanych wskazówek na stronie.

pociąg

Rozwój kolei w Polsce

Na przestrzeni ostatniej dekady kolej w Polsce uległa sporej transformacji. Trzeba przyznać, że komfort jazdy znacznie się poprawił. Rozwijana jest trakcja, dokupuje się nowoczesne wagony, Polacy w końcu zaczynają zbliżać się poziomem kolei do państw zachodnich. Z pewnością dużym udogodnieniem są również REGIOkarty, które pozwalają pasażerom sporo zaoszczędzić.

Zwiększanie ilości połączeń, a także poprawa komfortu jazdy i jakości usług PKP, sprawiają, że pociąg jest bardzo chętnie wybieranym środkiem transportu w Polsce – często jest to najszybsza opcja. Dzięki REGIOkarcie można sprawnie i tanio podróżować do pracy oraz szkoły.

Stale rozwija się również poziom cyfryzacji polskich kolei, a wyrobienie karty jest bardzo proste. Nie musisz stać w kolejkach i składać skomplikowanych wniosków, kartę można zamówić w parę sekund za pośrednictwem strony internetowej.

Zachęta dla turystów

Tego typu rozwiązania są szczególnie opłacalne dla turystów, partnerów biznesowych i zagranicznych studentów, którzy przebywają na terenie danego państwa okresowo. Formularz można wypełnić również w języku angielskim, co ułatwia cały proces cudzoziemcowi. Karta imienna będzie stanowić także pamiątkę po przyjemnie spędzonym okresie w Polsce.

Tego typu rozwiązania sprawiają, że poziom rozwoju i komfort życia powoli zbliża się do państw zachodnich. Obcokrajowcy bez problemu odnajdują się w tego typu systemie i korzystają z dostępnych możliwości.

Tagi: , , ,