Wrocławski Biznes

Badania rynku: jakie są opinie na temat pracy w PBR Media?

6 marca 2017 at 15:57 By

Nie ulega wątpliwości, że sukces odnoszą te firmy, które mają szeroką wiedzę zarówno o klientach, jak i o konkurencji. Pozyskiwaniu cennych w biznesie informacji służą badania rynku.

Jest to proces polegający na gromadzeniu danych pozwalających na określenie prawdopodobnej reakcji konsumentów na produkty i usługi obecne lub potencjalne. Bez względu na to, czy właściciele firm mają taką świadomość, czy nie, badania rynku prowadzą przez cały czas. Robią to, kiedy mówią klientom o swojej firmie, pytają o opinie, sprawdzają ceny konkurentów. Sformalizowanie tego procesu spowoduje zwiększenie ilości zdobywanych informacji, a ich analiza pozytywnie wpływa na działalność przedsiębiorstwa.

Badania rynku – czy to jest trudne?

Poziom złożoności działań stosowanych w badaniach rynku jest dopasowany do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Można wykonać proste czynności, np. stworzyć i przeprowadzić kwestionariusz satysfakcji klientów. Istnieje wiele innych możliwości, które jednak przeważnie wymagają pomocy ze strony profesjonalnej firmy zajmującej się badaniami rynku. Niezależnie od tego, jaki budżet firma przeznacza na pozyskiwanie informacji o klientach, pewna forma badań rynku jest możliwa do przeprowadzenia samodzielnie. Z pewnością prowadzenie badań wpłynie pozytywnie na podejmowane decyzje biznesowe.

PBR Media Opinie

Po co prowadzić badania rynku?

Celem prowadzenia badań rynku jest zdobycie informacji potrzebnych do podejmowania decyzji biznesowych. W oparciu o opracowane dane przedsiębiorca ma szansę:

– poprawić ofertę swoich produktów lub usług kierując się tym, czego naprawdę klienci chcą i potrzebują,

– ustalić odpowiednią cenę na podstawie cen konkurencji i możliwości finansowych klienta,

– poprawić sposób dystrybucji produktów,

– dowiedzieć się, jak najlepiej dotrzeć do poszczególnych segmentów rynku poprzez reklamę i promocję, social media i branding.

Posługiwanie się badaniami rynku pozwala na uniknięcie przykrych niespodzianek. Intuicja i doświadczenie mogą być pomocne, ale to badania i fakty ukazują dokładniejszy obraz rynku.

Opinie o PBR Media

Badania rynku można przeprowadzić samemu lub zlecić to profesjonalnej agencji. Jedną z takich firm jest PBR Media, co miesiąc przyjmująca do pracy około 600 ankieterów. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak od wewnątrz wygląda praca w tym przedsiębiorstwie. Zapytaliśmy o to pracowników. Sprawdźmy jakie są opinie o firmie.

– PBR Media poleciła mi moja kuzynka – wyznaje pani Magda. – Byłam wtedy w trudnej sytuacji i w krótkim czasie musiałam znaleźć pracę. Myślałam, że będzie to jakiś epizod w moim życiu, ale w tej firmie pracuję do dziś. Na początku wypełniałam ankiety i nawet nie sądziłam, że w ogóle mam jakieś możliwości awansu. Co najważniejsze: w PBR Media wypłata zawsze jest na czas, bez względu na to, na jakim stanowisku pracujesz. Moja opinia o firmie może być tylko i wyłącznie pozytywna. Tu po prostu szanuje się pracowników.

– PBR Media to firma, w której wreszcie nie musiałem obawiać się, kiedy w końcu wynagrodzenie wpłynie na moje konto – przyznaje pan Michał. – Wcześniej pracowałem w sklepie spożywczym i różnie to z wypłatami bywało. Praca nie jest zbyt trudna, więc na pewno każdy sobie poradzi.

O pracy na stanowisku ankietera opowiada także pani Krystyna:

– Z PBR Media współpracowałam przez sześć miesięcy, a potem skończyłam studia i wyjechałam za granicę. Gdybym została w kraju, pewnie pracowałabym tam dalej. Pensja wypłacana na czas, warunki jasno określone, dobra atmosfera… czego więcej chcieć? Polecam, to uczciwa firma.

Tagi: ,