Sklepy

Akcesoria dla małych psów – wcale nie tak trudno je znaleźć

18 lutego 2019 at 10:55 By

pies

Małe psy wymagają szczególnej uwagi i odpowiedniej opieki. Rasowe czworonogi o niewielkich rozmiarach często są bardziej podatne na niektóre choroby.

Ponadto o wiele trudniej znaleźć idealnie dopasowane do nich akcesoria, takie jak legowisko, smycz i szelki lub obroże, i wiele innych niezbędnych akcesoriów. Na szczęście istnieją specjalistyczne sklepy, w których bez problemu dobierzesz odpowiednie produkty do swojego niewielkiego przyjaciela. O czym należy pamiętać, przygotowując wyprawkę dla małego psa?

Udany spacer to podstawa

Każdy pies potrzebuje odrobiny ruchu oraz regularnych spacerów, na których może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Oczywiście małe pieski zazwyczaj wymagają znacznie krótszych spacerów niż na przykład duże zwierzęta, takie jak husky, owczarki niemieckie, goldeny czy samojedy. Nie oznacza to jednak, że wyjście na niewielki trawnik przed blokiem będzie wystarczający. Z psem należy pospacerować przez co najmniej kilkanaście minut, bo ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny dla jego dobrego samopoczucia oraz dobrej kondycji. Żeby spacer był udany, należy zainwestować w odpowiednie akcesoria na wyjścia.

pies

W wielu sklepach zoologicznych trudno znaleźć odpowiedniej wielkości obrożę i smycz, która będzie dopasowana do potrzeb niewielkiego psa. W takich miejscach dominują duże rozmiary, które będą dla malucha niewygodne oraz po prostu niepraktyczne. Mogą powodować otarcia i dyskomfort u zwierzaka.

Mimo trudnego wyboru warto jednak poszukać dokładnie i znaleźć odpowiednie produkty wysokiej jakości, które posłużą przez lata i zapewnią psu wygodę oraz bezpieczeństwo podczas spacerów. Szeroki wybór akcesoriów dla małych psów znajdziesz na przykład w ofercie sklepu Smart Animal, który specjalizuje się w oferowaniu wyjątkowych produktów dla pupili, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Jeśli nie wiesz, czy dla Twojego psa będą lepsze szelki, czy obroża, warto skontaktować się z obsługą sklepu w celu uzyskania pomocy.

Poza odpowiednio dopasowaną obrożą oraz smyczą na spacerze warto mieć też inne akcesoria. Pojemnik na woreczki, umożliwiające sprzątnięcie po swoim pupilu, który można doczepić do rękojeści smyczy sprawi, że zawsze będzie on pod ręką i nigdy się o nim nie zapomni. Umożliwi to dbanie o przestrzeń publiczną i zachowanie porządku w okolicy oraz uniknięcie mandatu. W porze zimowej i jesiennej należy również pamiętać o odpowiednich ubrankach dla psów. Są one ważne, szczególnie jeśli pies ma delikatną sierść lub cienki włos, który nie zapewnia mu właściwej ochrony przed zimnem.

Zadbaj o swojego pupila również w domu

pies

Spacer to ważny element życia każdego zwierzaka. Jednak większość małych psów znaczną część swojego dnia spędza w domu lub w mieszkaniu, dlatego niezwykle istotne jest, aby we wnętrzu zapewnić mu odpowiednie warunki do zabawy oraz spędzania czasu w oczekiwaniu na powrót ukochanych właścicieli.

Jeśli nie będą one miały zapewnione odpowiedniego miejsca do spania oraz zabawek, którymi się będą bawić, to może dojść do zniszczeń i innych nieprzyjemnych sytuacji ze względu na to, że zwierzak po prostu będzie się nudził.

Najważniejszym miejscem w domu dla psa jest oczywiście jego legowisko. To do niego pies udaje się, gdy chce odpocząć po zabawie. Legowisko ma za zadanie dawać pupilowi poczucie bezpieczeństwa i przytulności. Dlatego należy dobrać je idealnie do rozmiarów psa. Nie należy wybierać ogromnej, miękkiej poduchy, bo tak naprawdę wcale nie wyjdzie to na dobre Twojemu pupilowi. Legowisko powinno być na tyle duże, aby zwierzak mógł wygodnie się w nim rozłożyć, bez pozostawiania zbyt dużo wolnej przestrzeni.

Zabawki, akcesoria do jedzenia i przysmaki to również bardzo istotne elementy wyposażenia domu, w którym mieszka mały pies. Jeśli zostaje on każdego dnia sam na kilka godzin, to koniecznie musi posiadać dostępną miskę ze świeżą wodą oraz z suchą karmą. Powinien mieć również różnego rodzaju zabawki, takie jak supły liny, gumowe piłki, świnki i inne akcesoria sprawią, że psiak będzie miał ciekawe zajęcie podczas nieobecności swoich właścicieli. Taka rozrywka przyczyni się do dobrego samopoczucia psa i sprawi, że będzie on znacznie mniej tęsknił za swoimi właścicielami, gdy Ci będą w pracy.